Zaujalo mě

Štěstí se dá naučit

25. září 2012 v 13:20 | Brabikate
Nedávno tu přibyl jeden komentář, který mi pořád nešel z hlavy. V podstatě se jednalo o zamyšlení nad tím, čímže to je, že jedni mají ve všem štěstí, zatímco druhým nevychází vůbec nic. Pisatelka navíc naznačila myšlenku, že to zřejmě chodí tak, že při jakémsi rozdávání štěstí někdo získal plný ranec (prý nejspíš i já) a jiný třeba jen co se za nehet vejde.

Přemýšlela jsem nad tím a mám potřebu ty myšlenky nějak formulovat. Inu, uvidíme, co z toho vzejde.

Zkušenosti s Kindlem

6. listopadu 2011 v 17:03 | Brabikate
Už je to zhruba 2 měsíce, co vlastním čtečku Amazon Kindle 3, a tak si říkám, že bych vám tu o něm mohla něco napsat. Nebudu zde psát ale obvyklý popis možností, které taková čtečka má (myslím, že např. takový Gemik to na svém blogu článkem Amazon Kindle od A po Z/recenze popsal tak důkladně, že ani snad není nutné cokoli dodávat), ale pustím se spíše do výčtu zkušeností, které s Kindlem zatím mám a které by se vám případně mohly hodit.

(na obrázku: můj vlastní Amazon Kindle 3 s dokoupeným koženkovým obalem)

Úprava fotografií - ano či ne?

19. července 2011 v 13:45 | Brabikate
Co projíždím fotografické blogy, setkávám se ohledně této problematiky s různými názory a přístupy. Jedni fotky zásadně neupravují - jakoukoli manipulaci s fotkou považují za zbytečnou a v některých případech dokonce snad i za podvod. Jiní zase přecházejí do druhého extrému - nevědí, kdy s úpravou v počítači přestat, a řídí se přitom heslem čím víc, tím líp, přičemž hranici (ne)vkusu nechávají kdesi v dálce za sebou.

Jenže jaký je tedy ideální stav?

Elektronické čtečky, nebo papírové knihy?

13. března 2011 v 11:06 | Brabikate
Diskuse na toto téma se vedou už od konce devadesátých let, kdy světlo světa spatřila první elektronická čtečka knih. Od té doby prošly čtečky (e-book readery, chcete-li anglickou terminologii) velkou proměnou, aby sloužily svým uživatelům co možná nejpohodlněji a dokonce lépe než papírové knihy. Jenže přesto jsou čtečky pro většinu čtenářů stále něčím kontroverzním a nežádoucím. Proč tomu tak je? Pojďme tedy zauvažovat, co je lepší: čtečka nebo papírová kniha?

Kouzlo vzpomínek

4. března 2011 v 15:41 | Brabikate

Vzpomínky. Máme jich v sobě tisíce, milióny - některé jsou uložené jen mělce a připomínáme si je téměř dnes a denně, jiné se ale zatoulávají hlouběji a na povrch se vynořují jen při zvláštních příležitostech. Třeba když si povídáme se starými přáteli, někdy, když se ocitneme na místě, které se nám zdá nějak podezřele povědomé, či když se nám do rukou dostane už dlouho neviděná fotografie.

O seriálech

10. ledna 2011 v 22:21 | Brabikate
Jakožto odreagování od učení jsem napsala jeden článek, který se učení netýká ani trochu. Vznikal několik měsíců, vždy jsem napsala pár vět a zase jej poslala do lovišť rozepsaných článků, a nakonec dospěl až do této finální veze. Jak je možno usoudit z nadpisu, je to článek věnovaný seriálům. A to ne serialům ledajakým - je věnovaný seriálům, které mě osobně z nejrůznějších důvodů za posledních deset let nějak silněji ovlivnily, zasáhly a chytly. 

Než je tu ale začnu kousek po kousku rozebírat, chtělo by to i nějaké všeobecné zamyšlení, co říkáte? Proč nás seriály vlastně tolik táhnou? A proč seriály vzbuzují i tolik odporu? 

Nepochopení hrdinové

16. září 2010 v 22:57 | Brabikate
Nějak mě to dostalo. Vůbec jsem si to nechtěla připustit, ale vyvolává to ve mě úplně stejné pocity, jako když jsem přečetla kapitolu Princův příběh z Harryho Pottera. Myšlenku na osud Severuse Snapea jsem nedokázala pustit z hlavy dlouhou dobu. Ta zoufalost, ten smutek. A zlost. A přesto láska - nekonečná, krutá láska. 

Severus je má nejoblíbenější postava z Harryho Pottera, nepochopený hrdina, který je ochotný udělat ze sebe monstrum, jen aby pro ni mohl nezištně dokázat něco velkého. Opravdu mě ten příběh zasáhl, dokonce jsem napsala i povídku o osudu nepochopeného Severuse... Je to už dávno, ale ze svých povídek ji mám skoro nejradši.

 
 

Reklama