Zápisník

Srpnové povídání

8. srpna 2011 v 15:43 | Brabikate
Dnes je dost zvláštní počasí. Když jsem dopoledne vstala (ano, můj denní režim už je opět kompletně převrácený a nejsem schopná vstát dřív než v deset), obloha byla azurově modrá a skoro bez mráčku. Během poledne se zatáhlo a najednou se spustil prudký déšť, jaký jsem už dlouho neviděla. A během 15 minut bylo po dešti. A během dalších 5 minut už po něm na obloze ani památky - sluníčko si svítí, obloha je jasná. Nebýt těch pár kapek, které jsou vidět na květinách rostoucích ve stínu, ani bych nevěřila, že se mi to jen nezdálo. :-)

Ilustrační foto, před chviličkou pořízené:

Příjemně unavená

11. července 2011 v 16:20 | Brabikate
O víkendu jsem byla pryč. S bývalou třídou z gymplu jsme se dohodli, že bychom přece nemuseli přerušit tradici našich každoročních "třídních výletů" jen proto, že už spolu do jedné třídy něco přes rok nechodíme. A tak v tradici pokračujeme! Jelo nás 12, což sice je víc než o polovinu menší číslo, než kolik nás spolu chodilo do třídy, ale přece jen to není tak špatné číslo na to, že termín je o prázdninách, kdy každý má spoustu naplánovaných akcí, brigád atp.

Léto před námi

30. června 2011 v 22:15 | Brabikate
Ach, to je tak hezký pocit.

Právě mi totiž skončilo zkouškové období a já už se nemusím učit. Můžu dělat cokoliv a už mě nemusí nahlodávat žádná výčitka, zda bych se náhodou neměla vrátit k učení. Skóre je takové, že ze 6 zkoušek jsem udělala dvě na jedničku, dvě na dvojku, dnešní jednu vydřenou na trojku a poslední zbylou bohužel budu muset dodělávat v září. Ale stejně je to lepší než jsem očekávala... původně jsem si vůbec nedokázala představit, že bych šest zkoušek mohla zvládnout, když v zimním jsem měla poloviční počet (a i tak mi to dalo zabrat). Každopádně teď už si nemusím dělat starosti s ničím! :-)

A jaké jsou mé vidiny na následující volné měsíce?

O zkouškách, knížkách a jednom seriálu

10. června 2011 v 12:38 | Brabikate
(aneb žádný lepší nadpis pro další nesourodý článek mě nenapadl )

Ze zkoušky mám za jedna a vrhám se do učení na další, respektive na dvě další, jelikož jedna bude v úterý a druhá hned ve čtvrtek. Pak budu mít 14 dní volna a potom v jeden den, 30. června, mě čekají rovnou dvě zkoušky najednou. Taková závěrečná třešnička na dortu. :-/
To ale ještě nebude všechno, během prvních týdnů prázdnin se ještě chystám napsat 4 práce, které musím odevzdat, abych dostala dostatečný počet kreditů... a pak... snad... už bude prvnímu ročníku vysoké konec! :-)

Jen pár bodů

25. května 2011 v 15:59 | Brabikate
Učím se na zkoušky, nemám moc času nazbyt, takže dnes jen stručně a informativně:

→ na blogu ptamese.blog.cz si můžete přečíst ROZHOVOR, o který mě jeho autorka požádala (a udělala mi tím óbrovskou radost!)

→ stále zde můžete soutěžit o knihu Gossip Girl (soutěž končí v pátek 27. května ve 20:00)

→ připravte se, že v následujících dnech projde tento blog změnou designu. Se stávajícím jsem spokojená, ale přece jen je tu velmi dlouho a já už mám chuť na nějaké osvěžení. Bude to ale další krok ke zjednodušení - čekejte tedy něco minimalistického, čistého... ale stále v mém stylu. ;-) Barvy nejspíš ponechám stejné, jako jsou teď. Snad se vám bude líbit! :-)

→ a na závěr fotografie, kterou jsem pořídila včera, když jsem se učila na naší zahrádce:

Můj bláznivý maturitní den

17. května 2011 v 20:15 | Brabikate
Ne, nejsem maturant. Ale byla jsem.
A můj bráška je jím teď. A zítra ho čeká "ten velký den". Prozkoušela jsem ho z většiny literárních "otázek" a jednu z nich si zítra vytáhne. Jsem zvědavá kterou.

Tyhle předmaturitní dny mého bratříčka mě nutí vzpomínat na svou vlastní maturitu. A dny před ní, pochopitelně. To byly dny, kdy jsem si myslela, že prožívám to nejhorší ze svého života! A teď? Teď už to mám opředené takovým nostalgickým závojem a vzpomínám na ni vlastně moc ráda. Svůj díl na tom zřejmě nese i to, že mi dopadla mnohem lépe, než jsem očekávala, ale... ten pocit úlevy a euforie, ten přece musí zažít snad každý, kdo udělá maturitu - ať už s vyznamenáním nebo bez něj.

Radostné vyhlídky

15. května 2011 v 14:17 | Brabikate
Snažím se učit. Za týden a kousek mě čeká první zkouška. Nejhorší na tom je, že mi to pořád ještě tak úplně nedochází. Celý semestr jsem raději nemyslela na zkouškové, už jen z té představy mě přecházela chuť k jídlu a... A teď, když už ho mám za dveřmi? Nechává mě to chladnou a do učení se mi vůbec nechce! Ach jo. Skoro si přeji, abych už začala být pořádně nervózní, protože právě ta nervozita mě dohání téměř k nadlidským výkonům! :-)

Ale mám už dva zápočty, to je fajn. ;-) A následující týden budu hezky doma a do školy pojedu jen dvakrát na otočku, žádná kolej, kde bych se rozptylovala! Hlavní výhoda je v tom, že tady jsem v pokoji sama a ruší mě maximálně to, když si brácha pustí hodně nahlas hudbu. To na koleji je pořád něco.

Ach, ty předsudky!

26. dubna 2011 v 15:52 | Brabikate
Slýcháme je pořád. Každý tvrdí, že žádné nemá, přesto si jich ale s sebou taháme všude spousty. Někdy nás chrání (v autobuse si pravděpodobně nesedneme vedle nebezpečně vyhlížejícího individua) a díky nim se můžeme vyvarovat mnohých nepříjemných zážitků, ale… Velmi často nás ochuzují i o zážitky příjemné a povznášející. A to je trochu škoda, ne?

Kdysi dávno už jsem psala o tom, jak nemám ráda škatulkování. Ono je hrozně snadné si lidi, věci a vlastně celý svět rozdělit na černý a bílý - vytvořit si pár pomyslných škatulek, ty opatřit jasným a jednoznačným štítkem a na základě toho pak žít svůj život a jednat se svým okolím. S tím je člověk rychle hotov. Nic není komplikované. Je to prostě tak a tečka.

Lidé z vesnice jsou omezenci… Lidé z měst jsou povrchní... Bohatí si všechno nahrabali díky podvodům... Holky, které zajímá oblečení a šminky, jsou hloupé... Mužům jde jen o jedno... Ti mladí dneska už vůbec nečtou…

Starosti a radosti uplynulých dní

19. dubna 2011 v 15:32 | Brabikate
Pár dní jsem měla starosti a radosti spojené jen se svým vlastním životem a na blog jsem se vždy jen tak letmo podívala. Stálí návštěvníci to jistě prominou (děkuji) a ti nestálí to ani nepostřehnou. Alespoň doufám. Dnes se pokusím své resty nějak odčinit a povyprávím vám, co se vlastně se mnou po ty dny dělo!

Balzám na duši

4. dubna 2011 v 12:57 | Brabikate
Za hodinu vyrážím do Prahy. Tenhle týden o něco později než obvykle, protože mi odpadla první přednáška. Jaká škoda, že? :-)) A tak mám čas něco málo sepsat sem na blog.

Ohlížím se za uplynulým víkendem. Byl to jeden z nejhezčích víkendů, které jsem zažila! Nic extra dobrodružného se nedělo, ale bylo krásně, svítilo slunko… stačilo jen tak si na zahradě sednout do křesílka a dívat se po těch rozkvétajících květinkách a člověku bylo krásně! Páteční a sobotní večer jsem trávila doplňováním svých filmových mezer, takže spolu s přítelem jsme koukali na Mrtvou nevěstu Tima Burtona a další večer na Billyho Elliota.

 
 

Reklama