Ostatní články

Změna designu!

9. srpna 2010 v 0:13 | Brabikate
print
Jak jste si jistě všimli, vytvořila jsem si tu nový design. Ne, že bych s ním byla stoprocentně spokojená - bývaly doby, kdy mi webdesign šel mnohem lépe od ruky, ale jsem s ním spokojenější než s designem předchozím. A příště to bude třeba zase o něco lepší! ;-)

Jsem ale na sebe hrdá, protože i když se to nezdá, tak to byla pěkná piplačka. Obrázek v záhlaví jsem totiž nezkopírovala odněkud deviantartu, ale seskládala jsem jej z mnoha stock fotografií (v celém článku si je můžete prohlédnout) a hrála si s tím pár hodin, dokud výsledek nebyl jakž takž ucházející. Navíc jsem zkoušela nejrůznější varianty, takže na design padlo celé odpoledne.

Chtěla jsem něco jednoduchého, poslední dobou totiž začínám mít v oblibě co nejčistější a nejjednodušší designy. Dokonce i takové ty, kde je jen text a hra s písmem, ale ty jsou na mě až moc chladné. 

Jediné, co mi vadí, je, že všechny prohlížeče jej ukazují stejně, jen IE si zase dělá, co se mu zlíbí. Pokud tedy favorizujete s IE, tak se omlouvám, ale design nevypadá úplně tak, jak by měl. Stejně jsou ostatní prohlížeče lepší! :D

Tak snad vám tu bude příjemně! ;-)

Pár slov pro dobrou věc

27. července 2010 v 18:14 | Brabikate
Běh o život
A teď naprosto odlišný článek, než obvykle píši. Je to článek o Miroslavu Kalinovi a občanském sdružení, které založil. Především je ale o jeho snažení, které rozhodně stojí za pozornost.
Pokud se dnes večer budete dívat na zprávy na Primě, nejspíš o něm uvidíte reportáž. 
Já osobně jsem se s ním několikrát setkala a držím mu palce. 


Soutěživý duch blogům vládne

3. února 2009 v 21:13 | Brabikate
Málokdy se mi podaří najít blog (na blog.cz), ve kterém by se nevyskytovala slova SONB, SONC, SONF a bůhví jaká další SONX, kde X nahraďte libovolným písmenem.
A když na takový blog přece jen narazím, mám pocit, že bych měla jásat, slavit a rozvěšovat prapory. No není to smutné?

Proč jsou ale blogeři (a povětšinou spíš blogerky) těmito soutěžemi tak uchváceni?

Jak moc je důležitý design blogu?

25. listopadu 2008 v 20:58 | Brabikate
"Obsah blogu je mnohem důležitější než jeho vzhled," myslí si mnozí blogeři a já s nimi úplně souhlasím. Proč by taky někdo chodil na blog, který sice vypadá naprosto úchvatně, ale jinak svým návštěvníkům vůbec nic nenabízí?

Když narazím na blog, kde jsou zajímavé články a mám chuť se na něj vrátit, tak se zaraduji, že jsem objevila další dobrý blog. Design pro mě není rozhodující. Ale pokud blog navíc dobře vypadá, je přehledný a příjemný, tak se z původní příčky dobrých blogů dostává mnohem výš.
 
 

Reklama