Ostatní články

Ocenění Originální český blog

12. listopadu 2012 v 15:06 | Brabikate
V neděli jsem zjistila, že se mi dostalo jedné milé pocty - získala jsem putovní ocenění Originální český blog. Blogerka Margareta můj blog zařadila do své "top trojky" a na mně teď je vybrat další trojici. Moc mě to potěšilo a Margaretě tímto ještě jednou děkuji! :-)
Problém ovšem nastává právě teď, protože vlastně nevím, komu vlastně chci to ocenění dát. Má RSS čtečka je plná zajímavých a originálních blogů... ale vybrat jen tři z nich? Inu, uvidíme.

Pravidla:
1. Ocenění může získat jen blog psaný v českém jazyce.
2. Počet čtenářů blogu nehraje roli.
3. Blog, kterému cenu dáváte, by měl mít originální obsah a být inspirací pro své čtenáře, jak z hlediska sdělovaných informací, tak třeba i grafické podoby blogu.
4. Pokud dostanete toto ocenění, pošlete jej dále - dejte ocenění dalším třem blogům podle svého uvážení.
5. Ve svém příspěvku zdůvodněte, proč danému blogu cenu dáváte.
6. Autora oceněného blogu nezapomeňte informovat.


Ocenění Originální český blog uděluji blogům:

1) Liščí doupátko - Lištička je jedna z mála mých dlouhodobě oblíbených blogerek, která vydržela u svého blogu až do dnešních dní. Většina mých oblíbenkyň v průběhu času bohužel zmizela - buď postupně přestaly psát, nebo jednoho dne ohlásily konec. Nejraději mám to její humorné glosování svého vlastního života, ovšem na jejím blogu naleznete i spoustu dalších věcí. Lištička je milovnice dobré hudby, literatury a studuje stejný obor jako já. :-)

2) Get busy living! - Z LoveShy, osmnáctileté slečny z Liberce, se postupně stává poměrně známá blogerka. :-) Kromě osobitých zápisků ze života jsou její články plné skvělých fotek, nad kterými se u ní pravidelně rozplývám. :-) Nejvíce jí podle mě jdou reportážní fotografie a fotky z běženého života, které fotí ať už na svých cestách v zahraničí (doporučuji prohlédnout fotky z nedávné stáže ve Švýcarsku), nebo kdekoli v naší malé zemičce.

3) Awia's fairitales - Tenhle blog mám moc ráda - oceňuji krásně minimalistický a precizní design, ale samozřejmě to není to hlavní. Awia píše o svém životě, skládá básně, píše povídky, rozebírá knihy, především ale nádherně maluje. Její styl je jednoduchý a taktéž spíše minimalistický - a možná právě díky tomu tolik osobitý. Doufám, že bude tenhle svůj talent rozvíjet i nadále! ;-) Také mě baví Awiin projekt, ve kterém vytváří blogerům jejich malé podobizny, pseudoportréty. Vždycky jsem zvědavá, kdo bude další! :-)Uf, bylo vážně těžké vybrat jen tři.
Snad jsem oceněným udělala radost. Alespoň maličkou. ;-) Další trojice jsou teď na nich.

Na Fler!

4. září 2012 v 2:58 | Brabikate
Před časem mě několik známých přesvědčovalo, že mám své fotky nahrávat na Fler.cz a trochu si tím přivydělat. Moc jsem si nevěřila a nějakou chvíli mi trvalo, než jsem se k tomu odhodlala. Nicméně když jsem si prohlédla, co prodává některá konkurence, řekla jsem si... proč vlastně ne? I když mě to hrozně moc baví, přece jen trávím nad těmi fotkami dost času a levný koníček to také není. Proč si tedy nezjistit, jestli by za to někdo byl ochotný i zaplatit?

Cenu jsem stanovila ve srovnání s ostatními poměrně nízkou - 69 Kč za zaslání digitální fotografie v plném rozlišení, což je vzhledem k času stráveném nad fotografií a ceně fotovýbavy spíše symbolická částka. Netroufla jsem si (a ani jsem nechtěla) dát vyšší cenu, protože nejsem profesionál, ty fotky mají své nedostatky a já se všechno teprve učím.

Fler.cz

Zatím jsem si vydělala nějakých 138 Kč a koupila si za to filtr na objektiv (a samozřejmě jsem si musela ještě "pár" korun přidat :D). Spíš než pro peníze to dělám pro tu radost z toho, že se fotky mohou někomu natolik líbit, že je ochotný si je i koupit. :-)

V posledních dnech jsem tam nahrála více fotek (všechny je můžete znát z tohoto blogu) a rozhodla jsem se, že si udělám i menší reklamu na sebe samotnou právě tady na blog.cz. Proto tento článek a proto i nové zápatí tohoto blogu. Umístila jsem tam navíc banner, skrz který se můžete prokliknout až k fotkám. Ten tam bude odteď takhle strašit. :-)

A nenechte se zmást odlišnou přezdívkou, catrina.b a Brabikate jsou v tomto případě toutéž osobou.

Rozloučení

13. července 2012 v 0:39 | Brabikate
Za pár hodin nasedám do auta a s mojí milou rodinkou vyrážíme - tentokrát směr Sicílie. Až k tomu proklatě dalekému ostrovu se budeme trmácet vézt autem (kromě přeplutí úzkého proužku moře, kdy přesedláme na trajekt), čekají mě tedy dva dny jízdy v autě, s přestávkou na spaní v jednom hotýlku kdesi po cestě. Asi bych neváhala, kdyby mi někdo místo toho nabídl letenku, ale jelikož táta miluje řízení a nedokáže si bez něj dovolenou představit, nezbývá než se s tím smířit (či zůstat doma). A to já zase ty dva dny zvládnu, přece jen už jsem trénovaná z let minulých! Kromě toho, i taková cesta má své kouzlo a možná toho svého tátu i trochu chápu... :-)

Vrátím se až za 13 dní. Mrzí mě, že jsem do té doby nestihla dopsat žádný z rozepsaných článků - např. další článek ze seriálu filmových minirecenzí a další várku fotek, navazující na minulý článek. Přípravy na cestu a další povinnosti (jako třeba korektury diplomové práce mé bývalé spolubydlící) mi neustále ukrádaly čas. O to větší nášup vás ale bude čekat po mém návratu, protože dokončím rozepsané články, napíšu něco o knihách, které na dovolené přečtu (táhnu jich s sebou hned několik a navrch ještě Kindle) a zároveň můžete - doufejme - očekávat i fotky ze Sicílie. ;-)

Mějte se tu krásně!

Změna je život

22. ledna 2012 v 14:26 | Brabikate
Po roce a půl jsem tu změnila design. Současný stav berte spíš jako provizorní, pravděpodobně totiž projde ještě několika úpravami, než s ním budu spokojená jako s předchozím. Asi se mi po něm trochu zasteskne, ale změna už byla nutná. Předešlý design tu byl dlouho, už jsem jej měla okoukaný a zatoužila jsem po něčem jiném. Tentokrát jsem ale chtěla něco jednoduššího a jen s jedním sloupcem, no a nakonec z toho vyplynulo tohle. Tak snad vám tu bude příjemně.


Fotku v záhlaví jsem vyfotila před pár dny někdy kolem půlnoci, kdy mě náhle osvítil nápad, jak fotkou propojit literární i fotografické zaměření blogu. :-) Bylo šero, takže jsem fotku musela dost upravovat ve Photoshopu a obrazová kvalita není nic moc, ale svůj účel fotka splnila. Ten foťáček je přívěsek na klíče, který jsem dostala od své sestřičky k Vánocům. Při zmáčknutí spouště z něj vyletí "blesk" a ozve se zvuk závěrky. Stylové. :D

Omluvte tedy zatím nefunkčnost některých odkazů, ještě to budu doplňovat.

Nabídka Národní knihovny

28. října 2011 v 11:34 | Brabikate
Stala se taková velmi zvláštní věc.
Napsala mi Národní knihovna.
Což o to, z NK mi píšou poměrně často, jelikož jsem tam zaregistrovaná - většinou mi v těch e-mailech oznamují, že v ty a ty dny budou zkrácené otevírací hodiny, že se tam a tam koná výstava zaštiťována Národní knihovnou, atd. atd.
Tentokrát mi ale NK napsala úplně něco jiného.

Chce můj blog (tento blog!) zařadit do projektu WebArchiv, a archivovat tak brabikate.blog.cz, aby byl přístupný i budoucím generacím. Více se o WebArchivu dočtete buď přímo na stránkách projektu či na Wikipedii.

Čím fotím? V čem upravuji?

9. října 2011 v 23:16 | Brabikate
Dotazů na můj fotoaparát a grafický program přibývá, a tak jsem se v tom rozhodla udělat jasno. Aby to nebyl ale jen čistě informativní článek, udělám z toho i takové malé zhodnocení mnou používaných produktů.

Soutěž pro fanoušky Gossip Girl

20. května 2011 v 21:02 | Brabikate
CO MŮŽETE VYHRÁT?
Horkou novinku nakladatelství BB art - komixové zpracování úspěšné série románů a seriálu Gossip Girl. Jedná se o první díl, který do českých knihkupectví míří pod názvem Gossip Girl: Manga: Jen pro tvé oči 1. Kniha má 248 stran a je v brožované vazbě. Je úplně nová a pochopitelně nijak nepoškozená. ;-)


OFICIÁLNÍ ANOTACE KNIHY
"Nejprodávanější románová řada se ubírá novým směrem!

První díl manga série GOSSIP GIRL. "Sex ve městě" pro teenagery.

Vítejte ve skandálním světě Gossip Girl - světě, ve kterém vládne společenská smetánka, plného žárlivosti, zrad a intrik.

Vítejte v newyorské Upper East Side, kde si někteří začínají brousit drápky! S ulétla s N, přítelem B, a se vrací na scénu. B nachází způsob, jak dát S za vyučenou. Půjde na ni přes jejího přítele, D. Zdá se, že B chce do boje dát tentokrát opravdu všechno a zbavit se S jednou provždy. Podívejme se na ni - tohle bude bolet!"

PROČ SOUTĚŽ POŘÁDÁM?
Už jsem to tak trochu nastínila v minulém článku. Tuto knížku jsem vyhrála v soutěži, jenže zrovna velký fanoušek Gossip Girl nejsem (sledovala jsem první dvě série a dál už ne), a tudíž se domnívám, že není zrovna správné si knížku jen tak "nasyslit" a nechat ji postávat v knihovničce, zatímco jinému by třeba udělala ohromnou radost. A idea takovýchto knižních soutěží, které blogeři poslední dobou často pořádají, se mi docela líbí. Proč mít u sebe to, co nepotřebujeme, když jiným to může udělat radost? Na druhou stranu ale musím uznat, že je jen málo knih, kterých bych se dokázala jen tak vzdát.

PRAVIDLA SOUTĚŽĚ
· Pokud se do soutěže chcete zapojit, napište komentář pod tento článek, ve kterém odpovíte na všechny tři soutěžní otázky a uvedete svou e-mailovou adresu.
· Komentáře jsou moderované, nebudu je zveřejňovat - uvidím je tedy pouze já. Pod článek ale můžete psát i komentáře, které soutěžní nebudou (dotazy apod.), ty pro změnu zveřejním.
· Večer po skončení soutěže proběhne losování. Pokud první vylosovaný bude mít všechny tři odpovědi správné, pošlu mu e-mail s prosbou o jeho adresu.
· Pokud první vylosovaný nebude mít odpovědi správné, dále pokračuji v losování (stejným způsobem).
· Výherce má lhůtu 24 hodin na reakci. Pokud se mi do té doby neozve a nenapíše mi svou adresu, budu losovat znovu.
· Soutěž končí 27. května 2011 ve 20:00. Poté během večera odešlu e-mail výherci.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKY
1. Leighton Meester, seriálovou představitelku Blair, jsme mohli vidět i ve filmu, o kterém jsem tu na blogu nedávno psala. Který film to byl?
2. Jak se jmenuje další románová série autorky Gossip Girl - Cecily von Ziegesarové, kterou taktéž vydává nakladatelství BB art?
3. Kterých 5 knih světové klasiky byste podle mého názoru neměli minout?

Pozn.: Při troše snahy na všechny tři otázky snadno najdete odpověď - ať už tady na blogu nebo přes vyhledávač.


To je asi tak vše. Snad vás bude soutěžení bavit a… snad se kniha dostane na správné místo. ;-)

EDIT: Soutěž byla ukončena. Výherkyní se stala Lea Crudelis z http://salviohexia.blog.cz/. Blahopřeji.

Jak (ne)má vypadat nadpis

18. března 2011 v 14:29 | Brabikate
aneb článek o mystifikacích a dalších nešvarech, které na nás blogeři zkoušejí

Určitě jste se s tím už také setkali. Možná dokonce i na vašem vlastním blogu. Články jsou veskrze české, mnohdy zajímavé, jindy méně - na jejich kvalitu většinou jev, o kterém je dnešní článek, nemá žádný vliv. Jenže první, čeho si vaše oči na blogu všimnou, nejsou články. Jsou to nadpisy. Krátké, vzhledově vyčnívající ze zbytku textu, často podtržené či barevně odlišené. Jenže na blozích, o kterých tu je dnes řeč, jsou psány anglicky. V některých případech zase třeba latinsky, německy, francouzsky… Záleží, jakému cizímu jazyku dává autor přednost.

Layout ke stažení - The Vampire Diaries

23. září 2010 v 12:45 | Brabikate
Před několika dny jsem vytvořila další blogový layout ke stažení a dneska dopoledne jsem na něm dokončila poslední maličkosti (nastavení komentářů, "printscreeny" položek v nastavení a nahrání na uloz.to) a teď už ho vám můžu ukázat.

Už teď vidím, jak se můj přítel směje, až tohle uvidí, ale je to layout s tematikou seriálu The Vampire Diaries. On si totiž ze mě kvůli tomuto seriálu dělá srandu, kdy může. A vlastně i kdy nemůže. Ale já si ho od něj jen tak nenechám znechutit! :D

blogovy2-print


A teď se pustím do layoutu na přání. Jsem zvědavá, jak to půjde. Layouty na přání se mi vždycky zdály obtížnější... No, uvidíme. ;-)

Layout ke stažení č.1

12. září 2010 v 21:43 | Brabikate
Už je tomu nějaký ten rok zpátky, kdy jsem naposledy udělala layout, který bych poskytla volně ke stažení. Dlouho mi webová grafika nijak zvlášť nechyběla, ale najednou jsem dostala chuť zase něco stvořit.

Kromě toho mě napadlo, že kdybych se ve webové grafice chvíli  procvičovala, mohla bych to pojmout i jako zajímavou brigádu - poohlédnout se, jestli by nějaká firma nechtěla vytvořit web a... A postupně bych si tak mohla vydělat na nový foťák. Je pro mě nepřirozené být bez foťáku. Jenže foťák mých snů stojí víc než deset tisíc a bez objektivu! A na to mi peníze od babiček, které teď dostanu v říjnu k narozeninám, rozhodně stačit nebudou...
No, uvidíme, jak to půjde. Třeba zjistím, že už webový design není pro mě to pravé. Ale vyzkoušet to chci. Už jen kvůli tomu foťáku. ;-)
bor
Takže můj první layout ke stažení po několika letech:

print

Jedná se o layout na blog.cz. Pokud by se našel přece jen někdo, kdo by jej použil, ráda bych se pak podívala na výsledek. ;-)

Pokud by byl nějaký problém, kontaktujte mě na můj mail uvedený v levém sloupci tohoto blogu. 
 
 

Reklama