Galerie

Pes štěkající

1. května 2011 v 17:44 | Brabikate
Dnes trochu na odlehčenou.

Máme dva psy - starouška Alberta, kterého jsem pro dnešek s fotoaparátem nechtěla trápit, a Mikuláše (zkráceně Mikyho), a ten byl dneska pořádně v ráži.
Mikyho jsme totiž dnes nechali očkovat. A to je potom nadělení! Ani ne tak samotné očkování, spíše celé to následující odpoledne. Miky se cítí obelhán, ukřivděný a patřičně to dá všem najevo. Štěká a štěká. Pak zase kňučí. Chvíli jen ukřivděně kouká. A pak zase začne štěkat. Ne přímo na nás, takový on není. Štěká tak někam všeobecně kolem sebe. K celému světu. Co jste mi to udělali?!

Fotky se mi docela líbily, obzvlášť v černobílém provedení, tak jsem si řekla, že bych mohla pobavit i někoho z vás. ;-)


Ze všech nejomílanější

22. dubna 2011 v 16:24 | Brabikate
V posledních týdnech na blog.cz nejomílanější téma - květy, květinky, rozkvetlá zahrada, přicházející jaro... atd. atd. Odolávala jsem (ale když to tak vezmu, tak ono to v Praze na koleji ani zas moc tak velké pokušení není), ale nakonec jsem si neodpustila několikrát stisnkout spoušť nad tou rozkvetlou krásou, která mě čekala doma po příjezdu z Prahy. :-)

Ale pokusila jsem se, aby ty fotky byly v něčem jiné. Pohrála jsem si trošku ve photoshopu s rovnováhou barev, nastavením kontrastů, živosti... Jednu z fotografií jsem ořízla, protože se mi nelíbila kompozice. Jedna z fotografií je barevně upravená docela výrazně, pro efekt.
Tak snad se vám budou fotky líbit. Všechny jsou pořízené v okolí našeho baráčku.

Kopírování bez vědomí autora není povoleno. Pokud by byl případně zájem o větší rozlišení, napište mi mail a já vám fotku ráda zašlu. ;-)


Pár letních oka mžiků

9. dubna 2011 v 12:19 | Brabikate
Buď si tu dneska můžu stěžovat, kolik toho musím za tenhle víkend udělat do školy (a věřte, že se nezastavím), nebo tu můžu zveřejnit starší fotky, které jsem tady na blogu ještě neukázala. A vzhledem k tomu, že o povinnostech do školy se mi nechce ani přemýšlet (natož o nich psát!), fotky byly jasnou volbou!

Jsou to fotky z léta roku 2009. Někteří z vás je možná už viděli. Většina ale pravděpodobně ne. Jsou to fotky pořízené u nás na zahradě a v okolí naší vesnice. Snad na vás dýchnou tou správnou atmosférou!

Mé starší kresby a malby II

26. února 2011 v 15:37 | Brabikate
Před několika měsíci jsem tu zveřejnila článek Mé starší kresby. Udělala jsem v něm průřez svými kresbičkami, které světlo světa spatřily už před nějakým tím pátkem. Dnes na onen článek naváži a zaměřím se na malby, malůvky, mazaniny... záleží už jen na vás, které označení se vám bude zdát příhodnější. ;-)

Kromě malby ale v článku uvidíte i nějaké ty kresby - nebude se ale tentokrát týkat o klasické kresby tužkou, uhlem apod., ale o kresby digitální.

Většina těch malůvek je pro mě už poměrně vzdálená historie. Dnes bych možná udělala mnohé jinak, mnohé vůbec ne. Ale vytvořila jsem je a něco mě k jejich vytvoření vedlo - ať už fascinace příběhem Harryho Pottera, nebo můj osobní život. Patří to prostě ke mě, takže to patří i sem, na můj blog. :-)

A pokud by vás zajímalo, proč tu jsou právě starší malby a ne nové, můžete si přečíst vysvětlení v tomto článku.

Fotím novým foťákem

16. února 2011 v 17:14 | Brabikate
Nejdřív jsem psala o tom, že mi ukradli foťák. O nějaký čas později jsem psala, že na nějaký šetřím a bedlivě zkouám nabídky na trhu. A pak jsem vám psala, že foťák objednávám a očekávám, kdy dorazí. A dorazil. A já s ním už od pátečního večera fotím! :-)

V následujícím článku si tedy můžete prohlédnout jedny z prvních fotografií.

V hlavní roli... nový foťák!↑ V hlavní roli... nový foťák! Sony ALPHA NEX-3K - digitální kompakt s vyměnitelnými objektivy. Fotka je pořízena v mém pokoji před zrcadlem.

Mé starší kresby

23. října 2010 v 18:45 | Brabikate
Tím, že jsem si tu vytvořila pouze "článkovou galerii" (tedy galerii ve formě článků), jsem způsobila, že odtud zmizely veškeré mé starší kresby a malůvky. Nejsou to žádná mistrovská díla, ale strávila jsem nad nimi nemalý čas, takže cítím potřebu je tu opět mít. Pro dnešek začínám pouze s kresbami, zbytek zveřejním zase někdy příště.

Pro mé staré známé návštěvníky to nebude nic nového, ale pokud jste jen náhodní kolemjdoucí, v celém článku si můžete prohlížet. ;-) Nejstarší z nich vznikaly zhruba před šesti lety, nejnovější je stará rok a půl.

Keira

Cizí fotky Barcelony

31. srpna 2010 v 15:18 | Brabikate

Barcelona
Foťák mi ukradli, nemám tedy žádnou svou vlastní fotku. Už jsem se s tím smířila, ze svého okolí jsem si vyposlechla řadu historek o nejrůznějších malých/velkých katastrofách, které se přihodily ostatním. A hlavně, že jsem živá a zdravá.
Ale stejně mě to mrzí, nemůžu si pomoct.

Malou záplatou mi bude následující článek, kde jsou fotky, které jsem našla na internetu. Dole pod článkem najdete odkazy na autory každé z nich. zloděj nejsem. ;-)


Oči zastřené

15. srpna 2010 v 22:48 | Brabikate
Dnes, kdy se mi absolutně nechtělo trávit čas venku nějakou aktivní činností (rozuměj je po flámu), jsem opět dostala chuť si trochu zafotošopovat. A naučila jsem se nový efekt při úpravě portrétů - úpravu očí. Vypadají teď tak trochu mysticky, zajímavě, zastřeně... Těžko popsat slovy. Tento efekt používá mnoho fotografů a já pořád netušila, jak to vlastně dělají, a tápala, kam na takové modelky s krásnýma očima chodí. Teď už vím. Kamkoliv na ně chodí! :-)

Sáhla jsem po starších fotkách, které jsem pořídila před pár měsíci u kamarádky. Naštěstí mám docela dobrou zásobu fotek, které můžu dále upravovat. 

Zdůrazňuji, že slečnou na fotkách nejsem já, ale moje kamarádka Veronika - to jen aby nedošlo k nějaké mýlce.  ;-)


Veronika 1


Veronika 2

V celém článku si pak můžete prohlédnout původní fotografie bez jakékoli úpravy.

Amsterdam na fotkách

28. července 2010 v 22:45 | Brabikate
Pokaždé se mi zdá hrozně těžké vybrat z takového obrovského množství fotek jen některé. Nakonec jsem se k tomu odhodlala, zmenšila je do požadované velikosti a teď je vám tu předvedu. I tak jich je poměrně dost, tak snad mi tu u toho neusnete. ;-)
Všechny fotky, které tu zveřejňuji, jsem fotila já (kromě těch, na kterých jsem vyfocená ;-) ), nejsou odnikud převzaté, takže pokud by se náhodou někomu nějaká zalíbila a chtěl by ji někde použít, tak samozřejmě může, ale jen když mě uvede jako zdroj. Ale to jen pro případ, kdyby se čirou náhodou takový zájemce našel. 

Tak snad se vám budou fotky líbit. ;-)

Sedmero fotek

8. února 2009 v 22:22 | Brabikate
Po dlouhé době jsem se šla projít s Verčou. A po dlouhé době jsem vzala na procházku i foťák.
Je to nejspíš dobře, protože díky foťáku jsem si ani neuvědomovala, že mi mrznou prsty a že mám na každé botě nalepená dvě kila bláta. A to nepřeháním! :D
Já jsem fotila a Verča mi po pár minutách přesvědčování (a posléze donucování) nakonec dělala modela.
Nejsem žádný fotograf, nemám profesionální foťák a ani ten neprofesionální neumím využít naplno. Ale baví mě to, tak proč to nezkoušet?
Na všech fotkách je tedy ona - jedná se většinou o portréty, protože fotit lidi mě baví víc než fotit jen přírodu nebo architekturu. Ale nejradši mám kombinace - člověk v přírodě, člověk ve městě... A navíc fotit přírodu teď, když je zima a přesto žádný sníh? Na to jsem až příliš velký amatér a to hezké zachytit neumím, takže okolí naší vesnice pak připomíná měsíční krajinu. A to já nechci mít na svědomí. ;o)
 
 

Reklama