Galerie

Fotky z Paříže (pondělí)

29. srpna 2011 v 16:06 | Brabikate
Dovolená v Paříži je za mnou a musím říct, že tam bylo nádherně a ještě jsem si úplně nezvykla na to, že jsem už vlastně doma! :-)

Minulou neděli jsem vyrážela z pražského autobusového nádraží na Florenci natěšená, ale částečně i plná obav, aby se náhodou neopakoval loňský zážitek z Barcelony (ukradená kabelka s foťákem) či ještě něco horšího. Nic zlého se nám ale letos nepřihodilo, a mně tak alespoň spadl kámen ze srdce.

Rozhodla jsem se vás zavalit fotografiemi a nějakým tím povídáním, ale aby toho nebylo moc, budu vás zásobovat postupně, a to hezky den po dnu, jak byly fotografie pořizovány. Dnešní várka je tedy z minulého pondělí, kdy jsme kolem deváté ráno přijeli do Paříže.

Fotografie jsem částečně fotila já, ale většinu z nich má na svědomí můj přítel. Nijak zvlášť jsem je neupravovala, neořezávala a s focením se většinou pospíchalo, takže někdy to podle toho vypadá, ale... Já ty fotky mám už teď ráda! :-)

A tak si dál fotím svůj svět

31. července 2011 v 15:37 | Brabikate
Dnes vám tu naservíruji poněkud nesourodou směsici fotografií z uplynulého týdne. Na prvních dvou fotografiích pózuje náš kokršpaněl Miky. Uši tam má dosti pocuchané a potřeboval by nejspíš trošku ostříhat, ale mně se stejně nejvíc líbí takto přirozený! A on se opravdu rád fotí - když má náladu, dokáže dokonce házet různé výrazy a dělat, že o mně ani neví. Tentokrát si zahrál na pana vážného a pana důležitého. :-)

Autoportréty

23. července 2011 v 13:30 | Brabikate
Druhé kolo fotosoutěže Gabriella na svém blogu pojala jako kolo portrétové. Pro někoho je to nejjednodušší způsob focení, ale mně osobně dal poměrně zabrat - dokonce jsem uvažovala i nad tím, že bych se tohoto kola neúčastnila. A proč vlastně? Inu, každý, koho jsem v průběhu uplynulého týdne oslovila, zda bych ho mohla vyfotit (a fotku zveřejnit) mě s tím poslal, ehm, do patřičných míst. Kamarádka, která většinou bývá svolná, se tou dobou procházela kdesi po hřebenech slovenských Vysokých Tater se svým přítelem. A tak mi nezbývalo nic jiného než objektiv obrátit sama proti sobě.

Sedmero červencových fotek

18. července 2011 v 12:11 | Brabikate
Poslední dny střídavě čtu Drákulu od Brama Stokera a Hledání jazyka interpretace od P. A. Bílka, jednoho z profesorů u nás na bohemistice. Po první z ních jsem sáhla čistě ze zvědavosti - nejlepší je ji číst v noci a ještě lépe za bouřky, to je pak na to ta pravá atmosféra. Už dvakrát za sebou se mi o tom dokonce i zdálo - je to tedy knížka, která se vám pod kůži dostane velmi snadno a jen tak už nepustí. A tu druhou knihu čtu především proto, že by mi měla pomoci při psaní prací do školy, tak snad tomu opravdu tak bude.

A když nečtu, tak jsem někde venku - ideálně na sluníčku u vody, nebo někde pobíhám s foťákem. Malou ukázku toho pobíhání máte ve zbytku článku k prohlédnutí. ;-)

Růžová za to nemůže

12. července 2011 v 17:07 | Brabikate
Mám ráda růžovou - stejně jako všechny ostatní barvy. Je to pro mě barva jako každá jiná.

Růžová barva je ale chudák. Lidé z ní totiž mají tendenci dělat víc než je, víc než jen barvu. Vždyť růžová - to není jen Barbie a její růžový kabriolet a všechny ty povrchní slečinky, které se v Barbie zhlédly. Ne. Růžová je pro mě především barva rozkvetlých stromů, západů slunce, červenajících se tváří, jahodových koktejlů nebo růžového vína (které mám mimochodem radši než červené i bílé). Je to barva čistoty a křehkosti. Proč ji zavrhovat jen proto, že si ji před desítkami let přivlastnila firma Mattel a vytvořila z ní kýč a symbol nevkusu?

Tam u nás na vesnici

16. června 2011 v 21:41 | Brabikate
Skoro to vypadá, že jsem se vás rozhodla do konce svých zkoušek zavalit fotografiemi! Ještě mám 2 týdny do poslední zkoušky, takže fotek tu pravděpodobně ještě pár příbude. Tentokrát tu mám čtyři fotky z dnešní procházky.
Krajinkami si ještě nejsem úplně jistá, chtělo by to víc tréninku. Na následujících fotkách (kromě první) půjde tedy spíš o oblohu než o krajinky, ale třeba i k těm se někdy dopracuji!

Příjemné pokoukání! ;-)

Růže, růže, růže

11. června 2011 v 17:08 | Brabikate
S fotkami ze zahrady to už asi přeháním, ale já potřebovala fotit a zároveň nemohla jít nikam daleko, takže jsem hledala nějakou dosud nefocenou oběť naší zahrady a... a zaútočila jsem na několik keříků růží!

Večer na zahradě

5. června 2011 v 23:00 | Brabikate
Druhý týden zkouškového za mnou a jede se na třetí. 30. červen je sice pořád ještě daleko, ale však ony mi ty prázdniny jednoho dne začnou! :-)

Na psaní článků nemám poslední dny sílu. V přestávkách mezi učením jedině tak pasivně sleduji seriály, sem tam čtu knížku nebo dělám něco úplně zbytečného, jen abych u toho nemusela moc přemýšlet... Ale dnes večer, když ještě bylo vcelku vidět, jsem vzala foťák, vyšla na dvůr a nacvakala hromadu dalších "zahradních" fotek.

Hlavním tématem jsou opět květiny. Abych fotila krajinku, musela bych vyrazit ven, a to se mi nechtělo. Sice se tedy opakuji, ale květinky se během těch několika jarních měsíců vystřídaly, takže alespoň minimální obměnu tu postřehnete. Vybrala jsem 6 fotek a s pěti z nich jsem si ještě pohrála ve Photoshopu. Já vlastně ani nevím, jestli mě víc baví samotné focení, nebo následné upravování! :-) Tak se podívejte, ohodnoťe, komentujete... všechny reakce jsou vítány.

Kouzelný deštník

15. května 2011 v 22:51 | Brabikate
No dobře, kouzelný není. Žádné čáry máry neumí. Ale dokáže způsobit, že se pod ním jakýkoli déšť stává docela příjemnou záležitostí - a to bychom při dobré vůli snad mohli považovat za cosi kouzelného, ne? Díky puntíkům není tak vážný jako všechny ty jednobarevné. A díky všemu ostatnímu je elegantní, ne jako všechny ty bláznivé strakaté. Ale už přestanu s tou ódou.

Kdyby se zalíbil i vám, můžete se za ním vydat do H&M.

Mně tentokrát posloužil k dalším experimentům s foťákem. Co na to říkáte?

Ten květen!

8. května 2011 v 16:37 | Brabikate
Konec letního semestru se nezadržitelně blíží a společně s tím mi (až nad hlavu) narůstají hromady a hromady práce. Za včerejší den jsem přečetla 280 stran odborné knížky, udělala si z ní výpisky a na základě toho napsala jednu kratší práci a odeslala ji. Sice jsem šla spát až ve 3 ráno, ale stihla jsem to. Samu sebe svou výkonností překvapuji! :D
Dnes mám na programu pro změnu vymýšlení referátu na zítřejší seminář. Ten referát mi má zabrat 45 minut, tak mi držte palce, ať mě neopouští inspirace.
Na beletrii moc času tenhle týden nebylo, přečetla jsem pár povídek z Klímových "Prvních lásek" a jak to tak vidím, ani příští týden to nebude o moc lepší - musím se začít učit na první zkoušku.

Na odreagování jsem si na chvíli pohrála ve Photoshopu s fotografiemi, které jsem vyfotila přesně před týdnem - na první máj. Byli jsme se s přítelem na chviličku projít po okolí, však víte, abych neuschnula. ;-) Vzala jsem s sebou foťák, sem tam jsem něco vyfotila a... A aby to tu nezelo prázdnotou, několik fotek vám sem dávám k nahlédnutí.1. Pampeliška. U téhle se mi moc líbí ten zvláštní efekt, který vytvořila třpytící se hladina louže za pampeliškami. Spíš než louže to byla taková ošklivá bažina vzniklá ze stojaté vody... rozhodně nic hezkého na pohled. A vznikne z toho tohle? Můj foťák umí čarovat!
 
 

Reklama