Galerie

Podzimní zahrada

5. listopadu 2011 v 14:34 | Brabikate
Pár fotek ze včerejšího večera. Oproti létu je tu ta nevýhoda, že během patnácti minut focení vám ruce prochladnou tak, že v nich přestáváte mít cit a manipulace s foťákem je čím dál obtížnější. Chtělo by to nějaké rukavice, ale ani ty nejsou na focení ideální... Inu, ideální počasí na dlouhé venkovní focení už máme pryč.

(edit: aj, koukám, že mi blog.cz fotky trochu přeostřil... škoda... :-/ Až budu mít chvilku, tak je nahraji i na DA, tam snad budou v pořádku)

Černobílé středomoří (1. část)

24. října 2011 v 13:46 | Brabikate
Včerejší černobílé fotky zaujaly rodiče natolik, že po mě chtějí, abych do černobílé hodila i nějaké starší fotky z dovolených - a ty se pak octnou na chodbě místo okoukaných obrázků, které tam visí už opravdu dlouho. Prodírám se zatím jen složkami, které mám v počítači, do dalších se pustím až zase o víkendu, až přijedu ze školy, takže pravděpodobně vznikne i druhá část článku. Moc fotek do užšího výběru nepostoupilo, ale některé z nich mě zaujaly.Fotka z městečka Alberobello, které je díky své zvláštní architektuře (těm domečkům se říká trulli) na seznamu památek UNESCO. Byli jsme tam o prázdninách 2008.

Pařížská koláž

23. října 2011 v 17:25 | Brabikate
Dnes jsem se pro změnu pustila do účelné úpravy fotek - prohlédla jsem si fotky, které jsem si v létě přivezla z Paříže, čtyři z nich jsem otevřela ve Photoshopu, přeladila je do černobílé a trochu si pohrála s nastavením a poslala je k vytisknutí v naší domácí tiskárně, ostříhla a vložila do bílých rámečků.

Celkově koláž vypadá asi takto:
(Až na to, že rámečky nejsou 2:3 jako tyto fotografie, ale 4:3 - na miniaturách se mi s tím ale nechtělo hýbat - takže to hluché místo, kam jsem tady umístila signaturu, je normálně zaplněné fotografiemi.)


Konečně si zaplním prázdnou zeď nějakým svým výtvorem, když už jsem dostala od své sestřičky tak hezké rámečky! Pokud by měl někdo zájem o fotky v plném rozlišení, ozvěte se mi na e-mail. ;-)

Dvě přání stačí

2. října 2011 v 12:47 | Brabikate

Ve chvíli, kdy mám vyřešenou školu (konkrétně postup do 2. ročníku), se na mě valí zase další věci - dopisování dalších přednášek do SISu (abych získala na konci semestru co nejvíc kreditů), ubytování na koleji atd. atd. Ach jo, už se těším, až se to všechno rozjede a nebudu muset nic řešit. Zítra mi začíná první školní týden. Vypadá to, že v Praze tentokrát budu pobývat jen 3 dny v týdnu, jelikož se mi podařilo rozvrh stěsnat jen na úterý, středu a čtvrtek. Nebude to sice jednoduché, ale jsem ráda, že se mi to takhle podařilo. Alespoň budu mít dost času na načítání doporučené literatury, protože ten seznam, který nám nedávno zveřejnili, vůbec není krátký. :-/

Dvě přání stačí. Ta slova mi proletěla hlavou, když mi přítel jednoho dne přinesl tyhle dva krásné oříšky. Vím, že oříšky v Popelce přání přímo neplnily, že jí dávaly šaty, ale stejně jsem ta slova nemohla dostat z hlavy a nic lepšího mě nenapadlo. Takže to oříškům zůstalo.

Inspirace z Elby

25. září 2011 v 18:55 | Brabikate
Pisu máme minulým článkem za sebou a vyrážíme dál!

Tentokrát jsem vybírala fotky, které nejsou zrovna typické a vlastně by mohly být pořízené i klidně úplně jinde než na Elbě. Ale dohromady tvoří takový zajímavý mišmaš, který je ale pro Elbu vlastně typický. Upozorňuji, že to ale není má poslední várka fotek z Elby. Ještě minimálně jedna další vás čeká, ale ta už vám ale nabídne o něco konkrétnější záběry. ;-)


Večer v Pise

24. září 2011 v 22:08 | Brabikate
Do Pisy jsme přijeli někdy k večeru. Slunce už bylo nízko a nazlátlým světlem zalilo celé město. Začínal jeden z takových těch krásných letních večerů, které člověk může zažít snad jen někde na jihu. Až v tu chvíli mi asi opravdu došlo, že jsem na dovolené a že za pár hodin uvidím i moře a druhý den se půjdu koupat a opalovat na pláž. Do té chvíle jsem na tuhle vlnu totiž vůbec naladěná nebyla. :-) Atmosféra byla tak krásná, jak jen může během letního večera v Itálii být.

Maják

19. září 2011 v 21:45 | Brabikate
Jsem zpátky z Elby. Živá, zdravá a opálená. :-)

Po návratu mě ale čekala pěkně ledová sprcha. Jak v podobě počasí, tak v podobě školy. Ve středu jdu na zkoušku. Navíc budu následující dva týdny obíhat vyučující, ke kterým jsem psala práce, a zjišťovat, jestli se jim líbily či nikoli (a případně pak práce předělávat). Pokud se mi to všechno podaří, půjdu do druhého ročníku. Pokud se mi nepodaří jen jediná věc z těch všech, můžu se s vysokou rozloučit. Nebyla bych první a ani poslední, komu se to přihodilo. Připravuji vás tedy na to, že je stále ještě dost možné, že se tu objeví článek s tím, že nepovedlo. Až je mi z toho všeho špatně a skoro si říkám, jestli tohle všechno za to stojí. Snad ano.

Ve chvíli, kdy začínám schízovat na plné obrátky, mi pomáhá zapnout si photoshop a hrát si s nějakou fotkou z dovolené. Dneska mi takhle pomohla fotka, kterou jsem pořídila ze zahrady Napoleonovy vily v městečku Portoferraio na Elbě. Ten maják na mě působí krásně uklidňujícím dojmem, což se právě velmi hodí. ;-)


V následujících dvou týdnech tedy neočekávejte žádnou velkou aktivitu, ale možná sem občas vložím nějaký ten svůj "výtvor", který splácám na uklidnění.

Stejně tak se chci omluvit těm, kterým jsem dosud neodpověděla na maily. Kupí se mi jich tam docela pěkná hromádka, ale bohužel je málo času na to, abych se do toho pustila. Snad po té zkoušce! Díky za pochopení.

Zatím se mějte krásně, já se jdu opět ponořit do učení. :-/

Fotky z Paříže (čtvrtek)

1. září 2011 v 23:45 | Brabikate
A je tu poslední ze série fotek z dovolené v Paříži. V pátek jsme si pak už jen zabalili věci, stan a vyrazili na cestu. A baterka navíc už byla vybitá a nabíjení v umývárkách velmi nepraktické, takže s focením jsme to měli opravdu jen tak tak. Zvláštní je, že v pátek v Paříži navíc i začalo pršet, takže jsme vlastně špatnému počasí ujeli. :-)

Chcete-li, podívejte se na fotografie z předešlých dnů:

Teď už ale k fotografiím ze čtvrtka. ;-)

Fotky z Paříže (středa)

31. srpna 2011 v 22:50 | Brabikate
Dnes vám tedy ukážu fotografie, které jsme já a můj přítel pořídili přesně před týdnem, kdy jsme si procházeli pařížskou čtvrť Montmartre, prostranství kolem kostela Saint-Sulpice a parky ve čtvrti Luxembourg.

Montmatre je o hodně jiný než celý zbytek Paříže. Namísto širokých ulic a chodníků jsou tu opravdu ouzoučké uličky plné turistů. Zmenšit ale tak počet všech lidí na polovinu a bylo by to místo s opravdu zajímavou atmosférou - všechny ty uličky a náměstíčka s pouličními umělci, harmonikami, cukrárnami a kavárnami mají totiž jakýsi nádech starých časů. :-)

Na následujících fotkách dominuje především bazilika Sacré-Coeur, která na jasně modré obloze naprosto září a bylo opravdu nádhera si ji prohlížet. Kromě Sacré-Coeur a uliček Montemarteru jsou na fotkách i známé pozůstatky mlýnů - mimo jiné i slavný Moulin Rouge, který ale za takovou velkou odbočku z naší trasy dle mého názoru nestál.

Fotky z Paříže (úterý)

30. srpna 2011 v 14:31 | Brabikate
Minulý týden v úterý jsme se v našem stanu probudili příjemně odpočatí. V noci se sice přes Paříž přehnala bouřka, ale naštěstí se žádná voda dovnitř nedostala a stan všechno ustál!

Fotografie z pondělí si můžete prohlédnout ZDE.

Vyrazili jsme tedy na cestu za pařížskými památkami. Bylo mírně pod mrakem, příjemně teplo, nikoli vedro a foukal mírný vítr - jednoduše ideální počasí na chození ve městě. Jako první jsme měli v plánu Vítězný oblouk neboli Arc de Triomphe, jelikož se od nás nacházel jen jednu stanici metrem. Stojí uprostřed náměstí a k oblouku se hvězdicovitě sbíhají jedny z nejdůležitějších pařížských ulic. Nejznámější z nich je určitě bulvár Champs-Élysées, který jsme si následně také prošli. Narazíte na něm na nejrůznější obchody plné převážně luxusního zboží (jako třeba obchodní dům Luis Vuitton dole na fotografii), ale sem tam se objeví i nějaká ta "obyčejnější" značka dostupná i běžným smrtelníkům (H&M, Zara...). A samozřejmě i o nějaké ty restaurace a rychlá občerstvení není nouze.
 
 

Reklama