Galerie

Focení na farmě

14. října 2012 v 16:28 | Brabikate
Fotky, které dnes vkládám, mi v počítači leží už několik týdnů - vyfotila jsem je při jedné návštěvě zooterapeutického centra, které vlastní a provozuje rodina mého přítele. Kromě zvířat jsem ten den fotila i právě probíhající zooterapeutickou akci, ale fotky klientů jsem pochopitelně do článku nezařadila. Tudíž tu máte jen zvířátka, zvířátka a zvířatka. :-) Ale i tak je jich tu jen nepatrný zlomek.

Zelenovláska

10. září 2012 v 9:38 | Brabikate
Portrétní fotky pro Aničku na památku, aby i za padesát let bylo jasné, komu tak moc slušely zelené vlasy! :-)Ten třpyt po dešti...

31. srpna 2012 v 15:24 | Brabikate
Není nic příjemnějšího než najít poklad ukrytý ve vlastní zahradě. :-)

Bulharsko na fotkách

19. srpna 2012 v 12:45 | Brabikate
Zhruba před týdnem jsme se s přítelem vrátili z Bulharska. Sedm dní jsme relaxovali u Černého moře, na písečné pláži, v místních restauracích, na terase našeho ubytování, ale i na několika výletech po okolí. V předchozích letech jsme jezdívali spíš na takové ty "batůžkářské" dovolené po evropských městech, kdy se za den člověk ani pořádně nezastaví a neustále objevuje nové a nové věci. Tady jsme se zastavili téměř na sedm dní. Víc nás naplňuje náš obvyklý způsob trávení dovolené, nicméně i tohle bylo příjemné, jen to chtělo přeladit na jinou vlnu.

Sicílie

29. července 2012 v 0:13 | Brabikate
Vrátila jsem se z dovolené na Sicílii, kterou jsem naštěstí ve zdraví přežila - a co víc, dokonce i náramně užila.

Bydleli jsme kousek za městem Giardini Naxos, které mě ale nijak zvlášť nenadchlo, oproti tomu ale taková Taormina, vystavěná vysoko na skále, s krásnými výhledy, úzkými uličkami, stánky se zmrzlinou, starými kostely a antickým divadlem, to je město úplně jiné kategorie a rozhodně stojí za návštěvu. Stejně tak Syrakusy a Catania, i když to jsou zas o něco větší města. Víc jsme jich ale navštívit nestihli - tak snad zas někdy příště.

Stihli jsme ale návštěvu stále činné Etny, místních vodopádů na řece Alkantara, opalování na pláži, prohlídku trhů, ochutnávání místních jídel a po večerech i místních vín... Když to tu tak vidím napsané, zdá se mi, že jsme toho za těch pár dní stihli docela dost. :-) Kromě zážitků jsem si přivezla pamětovou kartu plnou fotek, pár kousků oblečení, které jsem ulovila na trhu, nový slamák a sicilskou kuchařku. Miluju italskou kuchyni a sicilská je jí podobná, jen v některých případech pozměněná. Baví mě vařit jídla, ze kterých voní dálky. :-)

Teď už ale k fotkám - původně jsem je chtěla nějak jednotně upravit, ale realita nakonec byla jiná, jelikož ke každé fotce se mi líbila jiná úprava, popř. žádná úprava. Některé jsou černobílé, jiné barevné... Jak se mi zrovna zachtělo. :-) Většinu z nich jsem fotila já, ale občas si to vzal na starost můj brácha. Některé jsou špatně zaostřené, další přesvětlené, ale i tak mají své kouzlo - alespoň pro toho, kdo ho v nich hledá. :D Fotek mám ještě spousty, možná někdy nějaké doplním, až budu mít chuť.

A k osobám na fotografiích - blonďatá slečna je moje sestřenice, "ta hnědovlasá" jsem já, občas se tam mihne můj bratr a na fotografiích z Etny jsou z dálky ještě naši rodičové.

Letní portréty s Verčou

3. července 2012 v 13:56 | Brabikate
Po dlouhé době jsem konečně zase vyrazila fotit... Na fotkách je moje kamarádka Verča, která nejenže mi ochotně zapózovala, ale dokonce si pořídila i nové šaty, když jsem se jí zmínila, že bych nějaké takové chtěla na focení. Vzala jsem tedy foťák a vyrazily jsme na procházku po okolí. Fotek vzniklo velké množství - některé z nich dávám sem a další nejspíš přidám někdy v příštích dnech.


Cestou necestou

25. května 2012 v 14:01 | Brabikate
Několik fotek z procházek. Protože co jiného dělat během zkouškového, no ne? ;-)
Tak a teď se už OPRAVDU půjdu učit! V pondělí mám zkoušku!
Jinak, už mám doma "svoji" knížku - brzy se tu s nejspíš pochlubím nějakou tou fotkou. ;-)

Líto vyhodit

24. ledna 2012 v 16:20 | Brabikate
Mám teď před sebou důležité rozhodování. Moje 16GB paměťová karta je z 95 % plná a já už ji tedy musím po několika měsících cvakání konečně vyčistit. Většinu fotek, které jsem si z toho obrovského množství chtěla uchovat, jsem si už průběžně ukládala do PC a na externí pevný disk, ale přesto tam je i dost těch, u kterých jsem si řekla, že se k nim ještě vrátím (a nakonec jsem se nevrátila). Mám se k nim vracet teď? Které smazat a které ještě nechat? A je to vůbec k něčemu dobré? :D

Tady je pár fotek, které jsem zatím vylovila a trochu "oprášila".

Vzpomínka na jedno letní odpoledne. Byl to takový rychlý výcvak - mé bosé nohy a náš spící Miky. Něco mě nutilo se nad tou fotkou vždycky pozastavit. Asi ta kompozice, i když není ideální... :D

Pondělní mráz

14. listopadu 2011 v 16:29 | Brabikate
Miluju své volné pondělky! :-) Jeden z nejkritičtějších dní v týdnu a já můžu být doma - o tom se mi celou střední ani nesnilo! Je fakt, že velkou část toho dne mi zabere příprava na následující školní dny, ale i tak si to užívám. Třeba už jen proto, že si prostě můžu udělat přestávku a vyjít si s foťákem na zahradu, jako třeba dnes. Hm, hm, vysoká škola prostě má své výhody. O nevýhodách dnes pomlčíme, ano?

A teď už jen horký čaj, nějaká ta dobrá knížka (já teď do školy načítám Babičku a knihu Editor a text, ale jak už jsem říkala, o nevýhodách dnes ani slovíčko! :D), teplá deka a za okny mráz... Sice jsem zastánce jara a léta, ale i ta nadcházející zima má něco do sebe. Co myslíte?

Před dvěma měsíci...

12. listopadu 2011 v 1:00 | Brabikate
...jsem se vyhřívala kdesi na pláži u moře! Ach jo. Ale na druhou stranu jsem před sebou měla ještě stres kvůli nahánění posledních kreditů nutných k postupu do druháku. To už bych si zopakovat nechtěla, pravda.

Elby ale není nikdy dost, v listopadu obzvlášť. ;-)
Následující fotky jsem vám ještě neukázala. Všechny jsou ze září 2011. Nejsou zrovna dokonalé, ale potřebovala jsem si ve Photoshopu pohrát s něčím z léta, aby ze mě spadly všechny ty podzimní chmury.


 
 

Reklama