Příjemně unavená

11. července 2011 v 16:20 | Brabikate |  Zápisník
O víkendu jsem byla pryč. S bývalou třídou z gymplu jsme se dohodli, že bychom přece nemuseli přerušit tradici našich každoročních "třídních výletů" jen proto, že už spolu do jedné třídy něco přes rok nechodíme. A tak v tradici pokračujeme! Jelo nás 12, což sice je víc než o polovinu menší číslo, než kolik nás spolu chodilo do třídy, ale přece jen to není tak špatné číslo na to, že termín je o prázdninách, kdy každý má spoustu naplánovaných akcí, brigád atp.

Nakonec ale musím říct, že to byl vcelku ideální počet a sestava lidí se taky povedla. Po těch dvou dnech a dvou nocích jsem domů přijela v opravdu příjemně unaveném rozpoložení! A nejdůležitější zjištění? Všichni jsou úplně stejní, jako byli před rokem - jednoduše jsme navázali tam, kde jsme loni přestali! :-)

↑ Skupinové foto z výletu - autorkou fotografie je spolužačka Adéla. :-)

Měla jsem s sebou foťák, jelikož jsem měla v plánu tam u rybníka vyfotit nějakou hezkou fotku do fotosoutěže u Gabrielly, kam jsem se přihlásila, ale nevím, nevím. Celé odpoledne dumám nad tím, kterou z nich vyberu, a nejsem ani trochu přesvědčená o tom, že je to to nejlepší, co bych dokázala vyfotit. Ale času není nazbyt, uzávěrka je tu zhruba za hodinu a já už prostě musím něco odeslat! :-) Ach, někdy na sobě tuhle nerozhodnost absolutně nenávidím.

A pamatujete si, jak jsem psala, že možná pojedu na Elbu? Tak teď se možná proměnilo v určitě! Termín mé poslední zkoušky byl vyhlášen na 21. září a tou dobou už budu tak jako tak z Elby doma, takže ničemu jinému to vadit nebude. Takže nakonec Paříž a Elba - to vůbec nezní špatně. Během příštích dní by mi měl poštou přijít průvodce po Paříži - je na čase, abych začala plánovat, kam se vlastně během těch šesti dní podíváme!

A otázky do placu:
  • Když někam jedete, patří knižní průvodce k vaší základní výbavě, nebo raději cestujete bez něj? Jaké průvodce máte nejraději?
  • Co třídní výlety - jezdíte/jezdili jste na střední škole ještě na výlety? A co po střední?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 somebody somebody | Web | 11. července 2011 v 16:46 | Reagovat

Je to fajn, že se pořád pravidelně scházíte, i když už spolu nejste ve třídě :].

2 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 11. července 2011 v 17:13 | Reagovat

Také bych chtěla svou bývalou třídu dokopat ke srazu, ale bohužel...
1.Bez něj, těším se, kde se ztratím.
2.Jezdíme, ale horkotěžko, naše skvělá p. ředitelka zakazuje všechny akce.

3 Miselle Miselle | Web | 11. července 2011 v 17:44 | Reagovat

Tak já upřímně prostě školní výlety nemusím... Možná toho budu v budoucnu litovat (že nemám ty "super zážitky s třídních výletů"), ale prostě neexistuje třída, se kterou bych si někam zajela (a že jsem jich vystřídala). Mám své nejmilejší přátele naskrz všemi školami, se kterými bych ihned jela klidně na Saharu. Obvykle se však vzájemně neznají, takže "grupu snů" asi nikdy neseženu... Ale zas tolik mi to nevadí, velká skupinka mi prostě nesedí, NIKDY se na ničem nedohodneme a nakonec na těch "výletech" jen pendlujeme sem tam.

Co je ale super, jít sama někam do přírody. To je k nezaplacení, ta příroda všude kolem, udělá to vše, utiší někdy napjaté situace a konflikty. Vždycky tam načerpám síly. Asi jsem v tomto trochu samotář...

Ale dovolenou si musím užít, přesně tak chci - bez kompromisů. Tzn. jezdila bych nejraději sama, popř. s někým, s kým si opravdu rozumím. :)

4 Nellie Happiness Nellie Happiness | Web | 11. července 2011 v 17:45 | Reagovat

Tak to máte krásnou tradici!

5 Lištička Lištička | Web | 11. července 2011 v 18:23 | Reagovat

Už loni, ve třeťáku, se u nás ve třídě mluvilo o pomaturitním výletě. Moc šancí jsem tomu ale nedávala, nikdy jsme nebyli dobrý kolektiv, takže mě velice mile překvapilo, když se výlet skutečně konal a z celkových třiceti nás jelo nad očekávání 24! A bylo to super, dokonce jsme se zvládli na "místo činu" přepravit pěti osobními vozy některých z nás :-) Myslím, že nám stále ještě nedošlo, že v září už společně neusedneme do školních lavic našeho gymnázia. Jinak jsme jezdili na třídní výlety každý rok krom prváku, kdy jsme měli na konci školního roku ekologicko-biologický kurz a nikdo by nám před ním nedovolil odjet na více než den kvůli uzavírání klasifikace.
Knižního průvodce jsme měli s sebou jen s rodinou v Londýně. Byla to zásluha maminky, která si ho aktivně pořídila a nezapomněla ho přibalit. Já osobně bych se s takovou knížkou zbytečně táhla a stejně bych ji pak neotevřela, znám se ;)

6 veronika veronika | 11. července 2011 v 21:55 | Reagovat

vidno, že v rámci tvojej triedy máte medzi sebou dobré vzťahy, čo si myslím, že je fajn. čo sa týka strednej, boli sme spolu na nejakom výlete zhruba každý koniec v júni.

7 Brabikate Brabikate | Web | 11. července 2011 v 23:23 | Reagovat

[3]: Jako jet s nimi někam na dovolenou a na tůry do přírody - to by asi nebylo ono, tam kolem sebe člověk může mít jen pár lidí. Ale my tam byli dva dny v kempu, občas jsme se šli projít do kilometr vzdáleného obchod nebo na jídlo - spíš jsme tam ale byli v kempu. Jeden večer jsme si dlouho do noci povídali nad kelímky plné nejrůznějších tekutin, druhý večer jsme seděli u táboráku... Hned u kempu je velký rybník a koupaliště, takže nějakou chvíli jsme byli i tam. Ale většinu času jsme hráli nejrůznější skupinové hry. Neříkám, že to jsou moji nejlepší přátelé (někteří z nich ale ano), ale za ty 4 roky je mám prostě ráda a strávit s nimi dva dny prázdnin je fajn. :-) Já mám ráda takové akce. :-) Já jsem samotář z velké části taky, ale zase si říkám, že sama jsem celý rok... Jednou za čas vyjet někam s ostatními je příjemné osvěžení. :-)

[5]: My se právě loni taky domluvili na pomaturitním výletě... a myslím, že jen málokdo z nás věřil, že by mohl být ještě druhý pomaturitní! :-) Tak třeba se za rok domluvíte i vy! 8-)
Já mám právě průvodce ráda - pročítám si je s oblibou už doma (a pak se o to víc těším!) a pak mi pomáhají při plánování toho, co chci vlastně vidět. :-) Ale při samotném chození se do něj dívám jen minimálně, to je pravda. :-D

8 Miselle Miselle | Web | 12. července 2011 v 17:37 | Reagovat

[7]:Ano, tak to máme nakonec podobně... Já jen, že poslední akce s mou (bývalou) třídou byl vodácký kurz, no a vzhledem k tomu, že je to matematická třída plná (nečekaně!) matematiků... Dovedeš si to představit. Ale i tam bylo pár dobrých lidí, tak jsem přežila ve zdraví... :) Ale s kamarády bych jela kamkoliv. Je ale pravda, že v kempu se to tak nějak protřídí - můžeš si vybrat, budeš li s někým konkrétním, nebo ve skupince, popř. můžeš někam prchnout (třeba si číst knížku!)

9 mardom mardom | 14. července 2011 v 10:56 | Reagovat

Na školní výlety jsem jezdila ráda, i když kolektiv jsme byli průměrný, ale po skončení školy tohle skončilo (nikdo se neměl k organizování a i školní srazy navštěvuje tak třetina lidí, ale přeci jenom jsme po škole už 12 let a každý je někde jinde, většina už má rodinu atd.

Co se týká průvodců, tak já si je před odjezdem půjčuju a studuju, co chci určitě navštívit. Je sice fajn bloudit městem, ale pokud mám málo času nebo místo neznám, ráda se podívám na jejich památky. Když čas mám, ráda to kombinuju. Občas se průvodcem pouze inspiruju, občas ho tahám s sebou - hlavně když má mapu, protože ta je občas ve městě k nezaplacení (někdy jde sehnat v turistických centrech místní, ale občas jede člověk v blbý čas).

Letos jsem měla průvodce v Norimberku i na Krétě a obojí jsem bohatě využila. Teď jedu do Rakouska, kde ho nemám, protože budeme mít místního průvodce (tak proč něco tahat).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama