Starosti a radosti uplynulých dní

19. dubna 2011 v 15:32 | Brabikate |  Zápisník
Pár dní jsem měla starosti a radosti spojené jen se svým vlastním životem a na blog jsem se vždy jen tak letmo podívala. Stálí návštěvníci to jistě prominou (děkuji) a ti nestálí to ani nepostřehnou. Alespoň doufám. Dnes se pokusím své resty nějak odčinit a povyprávím vám, co se vlastně se mnou po ty dny dělo!

Hodně času mi zabrala škola. Ve čtvrtek jsem totiž měla přednést (a nakonec také přednesla) rovnou dva referáty. A jelikož jsem, co se mluveného projevu týče, velká trémistka, raději jsem se rozhodla důkladně se připravit, než se pak s hořícími tvářemi pokoušet o jakousi improvizaci. Já si nikdy neuměla suverénně stoupnout před lidi a začít mluvit. :-)

Obzvlášť jsem se obávala prvního referátu, který byl na předmět Komunikace v praxi, protože tenhle předmět je právě od toho, abychom se naučili co nejlépe mluvit k lidem. Při hodnocení se nekouká ani tak na to, o čem mluvíte a jak je téma přínosné pro posluchače, ale spíše jak mluvíte, jak artikulujete, jak přitom vypadáte a působíte, jaké používáte řečnické prostředky, jestli z vás nevypadává příliš slov typu prostě, vlastně, takže nebo nějaké to mmm... Jestli přehnaně negestikulujete, jestli působíte příjemně a sympaticky, zároveň ale i sebevědomě a autoritativně. Jednoduše vás vaši posluchači zhodnotí a rozeberou hezky kousek po kousíčku a nit nezůstane suchá. Opravdu jsem se toho bála, ale naštěstí to dopadlo víc než dobře! A už to mám konečně za sebou!

Na pátek jsem byla domluvená s Aničkou, kterou jsem neviděla už celé věky, že se v Lounech sejdeme a probereme všechny ty důležité věci, kterým nikdo jiný na světě nerozumí. :-) Bylo to zajímavé odpoledne. Zašly jsme na jídlo, potom i na kafe, procházely se po Lounech, kolem náměstí a po Pražské ulici. A těch několik hodin jsme potkaly tolik starých známých, kolik jsem jich nepotkala ani za posledních pár měsíců dohromady. V jednu chvíli to vypadalo i na takový menší třídní sraz! :-)

A v sobotu jsem jela se svým drahým milovaným do Prahy. Odjel mi včera ráno. Byli jsme spolu na rozkvetlém růžovém Petříně, procházeli se po nábřeží, prohlíželi si architektonické skvosty, kličkovali mezi turisty... Zajímavý byl i pohled na krásnou bílou hnízdící labuť obklopenou naplavenými lahvemi od piva a krabičkami od cigaret. Praha je plná kontrastů. :-)

Také jsme byli v kině. Dostala jsem jako dárek poukázku do Gold Class na Andělu. :-) Polohovatelná křesílka s podpěrkami pod nohy, občerstvení v průběhu promítání, odkládací stoleček... Příjemný zážitek! A film? Jsem číslo čtyři, jakési romantické sci-fi. Jeden z těch, které neurazí, ale bohužel ani nijak zvlášť nenadchnou. Jsou příjemné na koukání, ale hlubší stopu ve vás nezanechají.

A do toho všeho jsem ještě přečetla další knížku od Davida Lodge (brzy by se tu mohla objevit recenze) a dokoukala seriál Pretty Little Liars. Sice jsem se tomuto seriálu dlouhou dobu úspěšně vyhýbala, ale když se na mě odevšud valila všechna ta doporučení, odolávat jsem přestala. Není to špatný seriál, rozhodně je plný záhad, napětí a... krásného oblečení. :-) Srovnání se Zoufalými manželkami mi ale příliš nesedí, už jen kvůli absenci komediální stránky, která je pro Zoufalé manželky typická.

A co vy? Jaký byl váš týden?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hjůbí Hjůbí | Web | 19. dubna 2011 v 17:08 | Reagovat

Komunikace v praxi? To zní zajímavě :-) My ve škole takové předměty nemáme :-( Na jaký typ školy chodíš, jestli se smím zeptat? :-)
My máme něco podobného v češtině, mluvíme o knize, kterou si vybereme z povinné četby... tam se moc gestikulace nehodnotí :-) spíš jen to, co říkáš :-)
a na co jsi ten "referát" měla? :-)

Jóó, kino, taky bych si nejradši na něco zašla :-)

2 Brabikate Brabikate | Web | 19. dubna 2011 v 17:25 | Reagovat

Chodím na vysokou - konkrétněji: obor český jazyk a literatura na FF UK v Praze. :-)
Zadáním referátu bylo vybrat si libovolnou knihu o mezilidské komunikaci, jedno jestli odbornou nebo čistě jen příručku pro laiky. Já jsem si vybrala knížečku "Jak se zbavit strachu z vystupování na veřejnosti". Takže jsem to vlastně mohla i rovnou aplikovat. :D Možná bych sem mohla nějaký "výcuc" dát i na blog, třeba by to někomu pomohlo. :-)

3 Koko Koko | Web | 19. dubna 2011 v 20:47 | Reagovat

Škola v poslední době sužuje každého, vysokoškoláky dvojnásob.
V Praze jsem pořádně byla jen jednou v životě, ráda bych se tam ještě podívala, snad mi to někdy vyjde =)

4 veronika veronika | 19. dubna 2011 v 23:21 | Reagovat

pripravujem sa na skúšky. mám skrátený semester kvôli príjmačkam na druhý stupeň a štátniciam. myslím, že ani nemusím popisovať ako sa niekedy teraz veľmi stresujem. inak želám príjemnú Veľkú Noc. :-|  :-)

5 Weruška Weruška | Web | 20. dubna 2011 v 10:58 | Reagovat

Tak tedy gratuluji k prvnímu referátu =). Nevím, jestli bych dokázala zvládnout nějaký předmět podobného typu. Přiznám se, že jsem v Praze nikdy nebyla, ale věřím, že i velké město má plno svých kladů =). Musím se přiznat, že jsem neslyšela ani o seriálu a ani o filmu Jsem číslo 4. Třeba se na to někdy mrknu =).

6 LC. LC. | Web | 20. dubna 2011 v 11:32 | Reagovat

Já teď chodím na seminář kultura mluveného projevu, který na komunikaci v praxi v podstatě navazuje (i když já jako dvouoborová na komunikaci v praxi nechodila), ten je fakt super. Taky jsem ale trémistka, se spolužačkou jsme před dvěma týdny měly ve dvojici půlhodinovou prezentaci a bylo to pro mě vážně strašný :D (Ale ještě horší byl čtyřminutový projev na volné téma, při kterém jsem musela mluvit do mikrofonu a byla jsem natáčena i na kameru :D)
Jinak můj týden byl dosti hektický, nic nestíhám, ale cítím se hrozně šťastně, takže mě menší (větší) nestíhání nemůže rozhodit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama