Jak probíhala moje první zkouška

15. ledna 2011 v 18:10 | Brabikate |  Zápisník
Řeknu vám, byla to docela fraška. Ale možná je to znamení, že se nemusím tolik stresovat. To ale předbíhám, nejdřív tedy k tomu, co zkoušce předcházelo!

Zkouškové mi začalo v pondělí, první zkouška padla na pátek v 8:20 ráno. Jediné, co jsem o zkoušce dopředu věděla bylo, že zkouška bude probíhat formou testu. Ale jakého testu? Jak podrobného? Budu tam něco psát, nebo jen kroužkovat? Nic z toho jsem nevěděla, takže jsem se radši poctivě učila na jakoukoliv variantu.

Ehm, poctivě. Učila jsem se vždy značnou část dne. Kromě učení jsem si ale občas pustila nějaký ten film - Počátek a Na vlásku. Mimochodem, jsou to naprosto odlišné filmové žánry, ale oba dva jsou vážně dobré, doporučuji. ;-) Taky jsem před spaním četla knížky a nakonec se to mé čtení protáhlo vždy až do tří hodin do rána (a mé spaní potom do jedenácti). A víte kolik knížek jsem za ten týden přečetla? Tři! :DSamozřejmě ale jde o to, jaké knížky, že? Nemyslete si, že jsem měla náladu na nějaké Hrabaly, Vančury či Vaculíky. Potřebovala jsem něco absolutně odlišného, intileketuálně nenáročného... No, jednoduše řečeno, nějakou tu "oddechovku". Už jsem vám vyprávěla o tom, že mám ráda seriál The Vampire Diaries. Tento seriál byl natočený podle série knih, napsané v devadesátých letech L. J. Smithovou, a tato série v češtině nese název Upíří deníky. Pokud je vezmete do rukou v nějakém knihkupectví, zjistíte, že to jsou tenoučké knížky (mají kolem 150 stránek) v brožované vazbě. Zajímalo mě, co na tuto knižní sérii říkají internetové recenze a shodou okolností se mi podařilo najít hned několik odkazů ke stažení e-booků.

A tak jsem je stáhla a po večerech začala číst. Rovnou jsem přeskočila na druhý díl, protože první je jen jakýsi úvod, který mě po několika stranách už nebavil. Možná napíši recenzi. Nebude to ale recenze nijak zvlášť nadšená - když zavřu obě oči, dosáhne s největší námahou maximálně na 60 %, ale... Svůj "intelektuálně utlumující" úkol to splnilo a já měla alespoň hezké sny a ne sny o škole a nevydařených zkouškách. Seriál je v mnohém naprosto odlišný - z knihy si vypůjčil jen hlavní postavy (a velmi si je přizpůsobil), základní vztahy mezi postavami (a některé úplně odstranil), ale zápletka je o dost jiná. Lepší, více propracovaná, preciznější a dotažená do konce. 

Ale už dost o knížkách. Dny na učení uplynuly a já strávila noc ze čtvrtka na pátek nejprve ve snaze naučit se toho co nejvíce a poté ve snaze usnout. Nakonec jsem spala jen necelé dvě hodiny a už mi zvonil budík.

V 6:45 jsem vyjížděla autobusem z Loun do Prahy. Kvůli bouračce, která pozdržela provoz, autobus dorazil asi o 15 minut později, ale s tím jsem naštěstí při plánování počítala a dorazila jsem do školy včas. 

Bylo nás tam asi kolem šedesáti, možná sedmdesáti. Všichni jsme seděli namačkaní v jedné z poslucháren. Přišel profesor a rozdal nám zadání s osmi otázkami a řekl, že na to máme půl hodiny. Zajímavé ale na tom je, že ačkoliv jsme seděli jeden vedle druhého a navíc naprosto dokonale viděli do testů našich sousedů i těch, co seděli před námi (vzhledem k tomu, že se sedačky v té posluchárně postupně zvyšují), dostali jsme všichni stejné zadání.

Navíc otázky byly celkem jednoduché. Alespoň pro ty, kteří se učili data a nějaké ty konkrétní údaje jako názvy některých lingvistických organizací apod. A kdo se to neučil, myslím, že neměl problém si to dohledat někde v okolí. Pak se testy vybraly a já už měla před devátou ráno zkoušku za sebou. O hodinu později jsem jela zpátky do Loun a v poledne jsem už začala dospávat tu zbytečně probdělou noc. Takže poměrně fraška, jak jsem psala v úvodu. Ale cena jen dvou kreditů, které za to získám, je celkem odpovídající. Výsledky se dozvím do týdne.

A dnes se už pokouším učit na další zkoušku, která mě čeká v úterý. To už ale nebude takové kafíčko, jak jsem slyšela od těch, kteří už byli na prvním termínu tento týden. Velká část z nich totiž bude muset na zkoušku znovu a vzhledem k tomu, že na to mám jen tři dny, řekla bych, že se přidám. Navíc počet kreditů za tuto druhou zkoušku je sedm, což o náročnosti nejspíš něco vypovídá.

Ale co já vím, třeba budu mít zrovna štěstí. ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lištička Lištička | Web | 15. ledna 2011 v 18:23 | Reagovat

Těžce na cvičišti, lehce na bojišti ;) Držím palce a těším se na další postřehy a zkušenosti získané za zdmi filozofické fakulty :)

2 Aates Aates | Web | 15. ledna 2011 v 19:53 | Reagovat

Počátek je skvělý film, vynikající zápletka ;)
Zajímavý, že se vlastně dalo lehčeji opisovat než na střední, to tam byl vážně jeden profesor, co hlídal všechny?
Tak vidíš, zvládla jsi to :) A i tu těžší zvládneš!

3 veronika veronika | 15. ledna 2011 v 22:44 | Reagovat

ja som v pondelok mala charakterovo podobnú skúšku. aj keď fraškou by som to nenazvala. skôr bola v istom zmysle zábavná. :-)

4 Brabikate Brabikate | Web | 16. ledna 2011 v 14:00 | Reagovat

[1]: Děkuju za držení palců! ;-) A další postřehy budou... Hlavně teď během zkouškového bych vždycky dělala cokoliv jiného než věci do školy... takže i psala na blog! :-)

[2]: Ano, byl tam jen jeden profesor. Ale to jsem ještě nenapsala všechno! :D Většinu času seděl za katedrou a díval se po té posluchárně, ale několikrát během toho testu vstal a procházel se po třídě. Měla jsem za to, že prostě jen kontroluje, jestli nemáme nějaké taháky apod. Ale když se pak vrátil před katedru, řekl: "Tak jsem si všiml, že většina z vás má problémy se čtvrtou otázkou... Tak si ji škrtněte a já vám nadiktuji jinou." :D Vážně to teda bylo dost snadný, ale asi nemůžu počítat s tím, že by to tak bylo vždycky...

[3]: Ona ta naše zkouška taky byla zábavná... ale vzhledem k tomu, kolik mě to stálo zbytečných nervů, to prostě musím nazvat fraškou! :D

5 Bylinka Bylinka | Web | 17. ledna 2011 v 20:22 | Reagovat

Já už mám většinu zkouškového za sebou, ale fraška to mnohdy není. V jednom předmětu jsem si vysloužila kredity za 100% účast, s čímž nás daný profesor (nebo kdo ví, jaký má vůbec titul:D) předem neseznámil, takže to bylo překvápko před testem, příjemné překvápko:) Jinak mám třeba jeden zápočet za 1 kredit, kde musím makat celý semestr a přijde mi to dost nepřiměřené :( A maximální počet kreditů za zkoušku 3, taky krutě málo. Ve středu mám další zkoušku, kterou jsem si odložila z minulého týdne s tím, že nechci riskovat a že se to naučím líp. A? Pomalu jsem ještě ani nezačala:)
Ale nestěžuju si:) Výška mě baví a už se nemůžu dočkat, až budu mít to ošklivé zkouškové za sebou a poklidně začně letní semestr:-)
Nejtěžší zkoušku jsem psala minulé úterý a ještě nemám výsledky, je to hrůza - takhle dlouho čekat, mučení zvířátek :(
Držím pěsti s Tvou zkouškou! :)

6 Nikolas Nikolas | E-mail | Web | 26. ledna 2011 v 17:01 | Reagovat

Narazila jsem na tebe přes Bylinku a jsem za to ráda, asi se sem začnu vracet :)

Jinak já měla už taky pár zkoušek, který byly fraška, a jedna byla dokonce ústní. Ale bohužel je tam pořád dost takových, u kterých se člověk dost zapotí :(
Už se taky těším, až to bude za mnou, ještě mi zbývají dvě ústní - jedna příští úterý a druhá o den později. Holky to zvládly a učily se na to jen jedno odpoledne, ale když jsem nahlídla do skript, tak jsem se zděsila... tolik informací do hlavy nemůžu natlačit ani za týden :-D

7 Brabikate Brabikate | Web | 26. ledna 2011 v 19:42 | Reagovat

[5]: Tak držení palců bohužel tentokrát nemělo vliv... Musím na tu zkoušku ještě jednou. Ale samozřejmě si za to můžu sama, měla jsem si to naplánovat tak, abych měla víc času na přípravu. No, teď už to vím... :D

[6]: Mně se to tvé tvrzení potvrdilo hned tou následující zkouškou. Bylo to jako kdyby se den vystřídal s nocí. Úplný opak! Půjdu na ni ještě jednou... ale až 10. února.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama