Z čeho mi jde hlava kolem, tentokrát v 8 bodech

25. září 2010 v 21:46 | Brabikate |  Zápisník
avatar
Poslední dobou se toho děje nějak moc. A ještě víc mě čeká! Jde mi z toho hlava kolem... Předchozími třemi větami jsem dokonale shrnula všechno, co vám tu chci říct. Pro ty, co se s třemi větami nespokojí, je tu následující článek.

A z čeho že mi to jde hlava kolem? Vezmu to hezky polopatě:

1) Kartičky, průkazky, kupónky, knížečky...
Mám novou občanku, mám zajištěnou průkazku pojišťovny, mám ISIC, index, lítačku na pražskou dopravu, VISA kartu, studentskou kartu na dopravu do Prahy a zpátky, kolejenku... A to všechno jsem si musela vyběhat (a v mnoha případech i dlouze vystát) v posledních dnech. Se začátkem školního roku je tohle "průkazkování" vždycky náročné, ale o stupeň horší je to v případě, když nastupujete na novou školu. A o další stupeň se to zhorší, když vám v Barceloně ukradnou doklady a musíte si nechat udělat nové...

2) Nový mobil, nový notebook...
On to tak úplně není nový mobil, jen se mi před rokem rozbil a já si ho až teď nechala opravit (používala jsem jeden starší a až na pár "maličkostí" mi vyhovoval). Teď se s tím "novým" opět sžívám. A stejně tak se sžívám s notebookem a s Windows 7. 

3) Pražská doprava...
V pátek jsem jela na kolej - ne se ubytovat, ale přihlásit se, podepsat smlouvu, dostat klíče a prohlédnout si pokoj. V Praze ovládám jezdit metrem, to jsem už zvládla a není to problém. Ale všechny ty tramvaje? Autobusy? Jízdní řády vypadající úplně jinak než všude jinde v Čechách? Naštěstí mám prahy-znalou sestřičku, takže jsem to všechno zvládla, ale co bych dělala bez ní?

4) Kolej...
Věděla jsem, jaké rozměry bude ten pokoj mít. Věděla jsem, jak tam bude rozmístěný nábytek. Párkrát jsem tam už navštívila sestru. Ale... Nevěděla jsem, že ten pokoj bude tak hnusný. A když říkám hnusný, tak tím myslím odporný, škaredý, špinavý, nechutný... Jednoduše hnusný.
Je tam starý dřevotřískový nábytek, který je ošoupaný, omlácený, poškrábaný. Lampičky, ze kterých se odlupuje barva. Matrace staré jako kolej sama. A ty stěny! Všude po stěnách jsou nějaké fleky špíny - nejhorší je to kolem postele, tam jsou takové ty umaštěné skvrny... No hnus. 
Asi jsem vypadala vážně zdrceně, když jsem pak přijela domů. Táta, když mě viděl, tak mi slíbil, že mi tam pojede vymalovat. A máma zase hned navrhovala, že si mám nakoupit nějaký věci v IKEA* a nějak si to tam zkrášlím. Taky bych možná mohla pořídit nějaké tapety na tu omlácenou skříň... No uvidíme. Ale to, jak to vypadá teď, to je vážně hnus.

5) Pomalu to končí...
Začínám si uvědomovat, že končí jedna etapa mého života. Už nejsem středoškolák. Už nedojíždím každý den do Loun do školy. Už žádný gympl. Ale ani žádné každodenní vracení se domů. Žádné procházky venku, až přijedu ze školy... Žádné schůzky s přítelem, kdy se nám zlíbí... A abych se přiznala, nejsem vůbec ráda, že je tomu konec. Spíš... začínám být až přespříliš melancholická.

6) Nemocná...
Mám teplotu. Zjistila jsem to asi před hodinou. Včera mě celý den rozčilovala rýma (musela jsem v Praze zařizovat tolik věcí a neustálá potřeba dalších a dalších kapesníků nebyla nic příjemného), dneska to bylo ještě horší a před pár hodinami jsem si naměřila teplotu. 

7) Zápisy...
Zblázním se z nich! V pondělí se budu (přes internet) zapisovat na jednotlivé přednášky a semináře. Všechno ale na filozofické fakultě dělají tak složitě a chaoticky, že by se z toho jeden pomátl...

8) Komáři...
Stačí vyjít jen na chvíli ven bez repelentu a hned se na vás ženou celá hejna! A letos je jich ještě víc než jiné roky. Nemám ráda komáry. Kdyby alespoň ty pupínky nesvědily... Už jen fakt, že vám nějaký hmyz sedí na těle a saje krev, je přece dostatečně odporný...


*) Správně se má říkat a psát tvar IKEA v každém pádě, ale... Děláte to? Já se musím přiznat, že mně to prostě nejde přes prsty/pusu. Já jezdím do IKEY a nakupuji v IKEE. I to zní (a vypadá) zvláštně, ale ne tolik. :D
bor
zdroj obrázku: avatarsdb.com
bor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miselle Miselle | Web | 26. září 2010 v 10:51 | Reagovat

To mi připomíná, že když jsem se onehdá dokopala k tomu, jít si na Novobranskou vyřídit pitomou studentskou kartu a šalinkartu, moje peněženka byla rázem o 70 Kč levnější. Ať žije kapitalismus, zahlásil můj o stejný počet Kč chudší kamarád.
  Nějak tě chápu, konec září pro mne začíná jakoby nový start do školy - píšeme plno testů, teď jsem byla víc jak  týden na výměně s Němci, ale hlavně mám ten pocit, že už bych MĚLA NĚCO ZAČÍT DĚLAT.
  Dokonce jsem už začala psát. Celé to stresování ohledně Němců, neustálých výměn, bulících holek, hospod, Prahy (která, mimochodem, vypadá jako špinavé Brno), už mě donutilo se sesypat. Tak, držím Ti palce, ať těch osm nepříjemností co nejdříve zvládneš...

P.S.: Já věděla, proč nechci na koleje...

2 s-chanel s-chanel | Web | 26. září 2010 v 12:06 | Reagovat

krásný dessign ♥

3 Vendy Vendy | Web | 26. září 2010 v 20:15 | Reagovat

Jaj, chudino, to ti nezávidím, ale vůbec ne. Fronty nesnáším (až to hraničí s fóbií), úplně tě obdivuju, žes to všechno zvládla. K tomu hnusnýmu pokojíku (člověk nestačí žasnout, za co všechno musí platit) - jestli je možný tam vymalovat, tak ať ti táta pomůže. Čert to vem, že to není tvoje, přece jen bydlet tam budeš ty, tak ať ti není špatně pokaždé když do toho pokoje vejdeš. Tapety na skříně možná taky nejsou špatný nápad, snad se prodávají i nějaké fólie napodobující vzhled nábytku. Jinak hodně udělá kytka, umělá nebo živá nebo kytka v květináči. Deky a potahy taky oživí. A aroma lampu s nějakou skvělou vůní.
Jo, to se mě to kecá, určitě si řekneš... ale já bych to asi tak řešila.
A Ikeu skloňuji taky... :-D

4 veronika veronika | 26. září 2010 v 21:24 | Reagovat

dúfam, že vrámci týchto vecí sa nájde niečo, čo to aspoň trochu vyváži. :-)

5 Krasivija Krasivija | Web | 26. září 2010 v 22:38 | Reagovat

jéžiš, tolik věcí...

6 Brabikate Brabikate | Web | 27. září 2010 v 15:05 | Reagovat

[1]: Ne všechny koleje vypadají takhle... Ale když má někdo smůlu, dostane něco takového. Třeba právě moje sestra měla pokoj na stejné koleji a její pokoj vypadal slušně. Sice nic moc komfort, ale čistý pokoj a nový nábytek. Ten se totiž dokupuje postupně. A já dostala zrovna ten se starým... :-/

[2]: Díky!

[3]: Deky a potahy mám v plánu... Kytičkou si nejsem moc jistá - dokud mi někdo nepřipomene, že je mám zalívat, tak si na ně nevzpomenu. 8-O A umělá... to není ono. Ale mám v plánu "vybrakovat" Ikeu, tam určitě najdu zpestření! :-)

[4]: Já taky doufám... a zrovna dneska už je to všechno lepší. :-)

[5]: No jo, no. :-?

7 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 5. října 2010 v 22:54 | Reagovat

S dopravou v Praze mám taky velké problémy, ale naneštěstí se tam objevuji jen párkrát za rok a za (většinou) znalýma pražákama=) Komáři a všechen další otravný hmyz nesnáším...letos toho bylo (a co je horší - stále je) dost.

8 Brabikate Brabikate | Web | 8. října 2010 v 11:29 | Reagovat

[7]: Tak jsem to dosud taky měla... Poslední dva roky jsme se teda snažila orientovat už nějak sama, ale používala jsem maximálně tak metro a své vlastní nohy. Teď do toho mám ještě autobusy, tramvaje... No, je toho dost. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama