1. O pošetilosti

26. června 2008 v 14:36 | brabikate |  Tvoje oči ledový
Takže, přidávám první kapitolu nebo možná spíš jakýsi krátký prolog k nové povídce Tvoje oči ledový, která by vás měla přesvědčit o tom, jak moc se dva protiklady přitahují a odpuzují zároveň. Ač se to v první kapitole nezdá, figurovat tu bude především Ginny, samozřejmě i Harry, ale celou situaci do trojúhelníku doplní všem známý Draco Malfoy. Na toho jsem totiž ve svých povídkách ještě pořádně nesáhla. :)
Konec dopředu naznačovat nebudu. Jen těm, kterým by se mohl zdát závěr už podle první kapitoly zřejmý, přípomínám, že zdání někdy klame. ;)

O pošetilosti
Jistě to znáte.
Každý naivní blázen to zná.
Vaše tělo vás neposlouchá. Vaše mysl si dělá, co chce.
Jsou okamžiky, kdy máte pocit, že se vám najednou odkudsi z hrudníku zvedá mocná vlna emocí - směsice touhy a vzteku tak silná, až vám připadá, že snad ani nemůže vzejít z obyčejného lidského těla!
Tak mocná, až se vám zdá, že vás roztrhá na kousky.
Všechno je příliš prudké, příliš silné a slabé současně.
Nechcete a chcete zároveň. Spaluje vás to. Mučí.
A přesto neexistuje slastnější pocit.
Abych se přiznal, zdá se mi to pošetilé. Ano, dokonce i teď, když to pochází z mé vlastní hlavy, se mi to zdá směšné. Pro hlupáky, jakým je například Potter.
Jak hluboko jsem klesnul.
Sám jsem se degradoval na hlupáka.
Ale nemůžu si pomoci. Je to silnější než já. Silnější než všechno, co jsem si kdy předsevzal. Co mi kdy rodina předsevzala.
K čertu s ní.
O čemže mluvím?
Však vy pochopíte. Jednou každý pochopí.
~ ° ~
"Na koho se tak díváš?" zašveholila vedle něj Pansy a její hlas téměř zanikl v bouřlivém potlesku, který náhle propuknul ve Velké síni. Profesorka McGonagallová tedy zvládla svůj první ředitelský projev na jedničku.
Draco Malfoy - stejně jako většina dalších, kteří v loňském roce neměli možnost studovat (ať už k tomu měli důvod jakýkoliv) - dostal možnost si ztracený rok nahradit. A on ji bez váhání využil. Bylo mu jasné, že ač se během poslední bitvy choval sebehrdinněji, budou se na něj lidé dívat skrz prsty. Věděl, že jedině výborné výsledky u zkoušek OVCE mu teď dokážou zajistit budoucnost, jakou si vždycky představoval. Teď už byl odkázaný jen na sebe a nikoli na vliv svého otce.
Úvodní slova nové ředitelky jakoby vlila do všech v síni už dávno ztracenou a zapomenutou energii. Ať na sobě studenti měli barvy jakékoliv koleje, Dracovi připadalo, že ze všech čiší očekávání nového a lepšího začátku. Jiskřičky naděje. Víra ve šťastnou a idylickou budoucnost.
Jenže Draco byl skeptik, žádný sentimentální snílek, a nadšeným výrazům na obličejích jeho vrstevníků se v duchu vysmíval. Místo velkodušného tlachání se raději rozhlížel kolem sebe. A sem tam něco zajímavého zahlédl.
"Neříkej mi, že se díváš na Weasleyovou!" zarazila se Pansy. "Je pravda, že máš zvláštní choutky, ale Weaslyová?"
Draco se pobaveně ušklíbl, ale pohled od dívky u nebelvírského stolu neodtrhnul.
"Proč bych se neměl dívat na Weasleyovou? Chodí přece s Potterem. Moc by ho to přece štvalo, kdybych si ji třeba vypůjčil, nemyslíš?" odvětil ledabyle.
Pansy se zadívala stejným směrem jako její společník. Ginny Weasleyová se právě vesele smála něčemu, co jí Potter vyprávěl a Dracovi nešlo do hlavy, že by Potter mohl rozesmát nějakou dívku. Zřejmě mu na ní záleželo. A Draco musel uznat, že nemá špatný vkus.
"Ale co se ti na ní líbí?" nechápala Pansy. "Zrzavá, pihatá a navíc Weasleyová!"
"Chodí s Potterem," zopakoval Draco a znova se ušklíbl, když sledoval, jak Ginny Weasleyová něco se zaujetím vypráví sedícím kolem ní. "A navíc je docela roztomilá."
Pansy si odfrkla.
"Ale stejně ji nedostaneš," řekla mu.
"Proč by ne?" nadzvedl obočí. Vždycky se mu podařilo získat tu, kterou zrovna chtěl.
"Protože má Pottera," sdělila mu Pansy prostě.
Draco se zasmál a zadíval se na svého rivala.
"Tak to je ten nejmenší problém…" zamumlal a líně se protáhl.
Pansy na něj nejprve nedůvěřivě pohlédla, ale vzápětí jí oči zaplály náhlou myšlenkou.
"Vsadíme se?" nabídla mu s potutelným úsměvem. Draco se narovnal a pozorně se na ni zadíval.
"O co?" zeptal se. Její samolibý pohled v tu chvíli působil nebezpečně.
"Když ji nezískáš, uděláš všechno, co budu chtít. Když ji získáš, bude to naopak," prohlásila.
"A co bych z té tvé prohry asi tak měl? Děláš to přece tak jako tak," poznamenal jízlivě, ale Pansy dělala, že neslyší.
"Tvým úkolem je dostat Weasleyovou do choulostivé situace." Na Dracův úšklebek nereagovala. "To znamená, že tě s ní Potter přistihne při něčem, co mu dá záminku k rozchodu. Je už jedno, jakým způsobem toho docílíš. Jen to musí být z její hlavy, nesmíš ji očarovat. Potter se rozejde s Weasleyovou a ty jí odkopneš."
"Naše něžná Pansy, kde se v tobě bere tolik zloby?" zeptal se ironicky, ale nečekal na odpověď. "A kolik mám vlastně času?"
"Hm," zamyslela se. "Pokud to nezvládneš do vánočních prázdnin, tak jsem vyhrála."
Draco se upřímně rozesmál.
"Cítím se být dotčen, že mě takhle podceňuješ. Čekal jsem, že mi dáš čas tak do konce září. Ale když myslíš…" pokrčil rameny. "Tím líp pro mě."
"Tak souhlasíš?" zeptala se ho.
"Souhlasím," přikývl a krátce stiskl její nabízenou dlaň.
Během několika chvilek se na stolech začala objevovat už dávno známá slavnostní jídla a Velkou síní se nesl spokojený hlahol studentů, řinkot příborů a talířů. Draco se od Pansy odvrátil a začal se věnovat večeři a svým vlastním myšlenkám. Když později vstával od stolu a byl nucen protáhnout se kolem Pansy, neodpustil si poznámku:
"Stejně nechápu, proč mi to necháváš tak snadné."
Pansy si ho změřila zpoza závoje svých tmavých řas.
"Neboj se, tak snadné to mít nebudeš," ujistila ho.
A tak jen pokrčil rameny a vydal se pryč z Velké síně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dark dark | 26. června 2008 v 16:36 | Reagovat

velice ale velice povedene uz se tesim na pokracko

2 lina lina | 26. června 2008 v 19:08 | Reagovat

Draco Malfoy je moje oblíbená pstava, tak jsem ráda, že o něm taky jednou píšeš...A taky se moc těším na pokračování, samozřejmě, už mi tvé povídky scházely:-)

3 Laurelinad Laurelinad | Web | 26. června 2008 v 21:31 | Reagovat

Hmm tak to se asi nevyspim- budu celu noc přemejšlet, jak by to mohlo dopadnout:-) a to zejtra dostávam vízo.-)

4 Vanilka Vanilka | 26. června 2008 v 22:28 | Reagovat

Sem moc zvedava jak se to bude vyvíjet dál...ale-vypadaá to velice zajímavě...opet si me nezklamala:-)

5 Brabikate Brabikate | 27. června 2008 v 14:02 | Reagovat

dark: díky.

lina: :) Naštěstí už tu máme prázdniny, takže času na psaní by mělo být dost!

Laurelinad: Tak co, spal jsi? :D

Vanilka: To jsem ráda! ;)

6 Ciarin Ciarin | Web | 27. června 2008 v 18:28 | Reagovat

Není to špatné. Ale pokud mám být upřímná, přechod Draca Malfoye na dobrou stranu láky jsem si přdstavovala jinak.

7 Brabikate Brabikate | 27. června 2008 v 20:21 | Reagovat

Já bych neřekla, že Malfoy přešel na druhou stranu lávky... prostě jen odmítl Voldemorta. Ale to přece neznamená, že se od základů změnil. Jen není až tolik zkažený, aby dokázal vraždit a posluhovat Voldemortovi, ale neznamená to, že zkažený není vůbec. Je to přece Draco Malfoy. :D

Ale každý se na to dívá jinak. Já si taky nemyslím, že takhle by to třeba Rowlingová napsala... jen je to taková moje eventualita a ten nápad, který se projeví ale až mnohem později, mě strašně nadchnul. :)

Ehm, proč já se vždycky tak rozepíšu? :D

8 Klára Klára | 27. června 2008 v 22:13 | Reagovat

o můj bože... konec šk, prázdniny... a my se ještě furt neznáme...:-( jenom kvůli mě... jsem asi vážně nemožná:-) když já už na sportovnim dnu chtěla, ale pak to no... poraď:-D:-D jinak povídka je jako vždy skvělá! konečně něco o dracovi, harrym a ginny!!!! těšim se na pokračování! jinak si myslim že jeho povaha atd., je tu napsána správně. je to padouch, ale jenom není příznivec Voldemorta! a jedno překvapení... sice mi to nejde, ale rozhodla jsem se, že ti napíšu povídku...:-D je to sice v podstatě okopírovaná rowlingová, ale mě je to jedno:-D jenom si myslim, že sem do toho přiběhu šla podrobněji a víc se zabobírala city a myšlenkami... no uvidíš, a hl. postava - to je překvapení:-D jo a je to fakt tragický, takže když se tomu budeš smát, já se budu smát taky:-D tak až bude, tak tě zkontaktuju

9 Lomeril Lomeril | Web | 28. června 2008 v 9:05 | Reagovat

Takhle, pairing Draco/Ginny nemám moc ráda, ale jak tě znám, jsi schopná udržet to v mezích, které se budou líbit i takovému hnidopichovi, jako jsem já. Jen jedna poznámka - pokud se Draco na Ginny díval proto, že ji má skutečně rád, asi by se nevsadil, že ji odkopne.

Začátek je skutečně skvělý, moc se mi líbí, jak umíš popisovat pocity, vzato kolem a kolem, moc pěkný začátek velice nadějné povídky.

10 Brabikate Brabikate | 28. června 2008 v 11:42 | Reagovat

Klára: Jej, tak to jsem na tu povídku vážně zvědavá! :) Jak ti to bude dlouho trvat? Abych věděla, jak moc mám být netrpělivá! ;)

A s tím, že se ještě neznáme... nedělej si z toho hlavu, mně by asi taky dělalo problém jen tak oslovit někoho cizího. Ale během prázdnin budu občas jezdit do Loun - především asi kvůli knihovně, takže co se někdy domluvit a někde se sejít? Klidně i jen na hodinku někde nad kafem nebo něčím, to už je jedno. :) Sice to asi zpočátku bude trochu rozpačitý, ale myslím, že téma k hovoru najdeme. Věřím nám! :D

Lomeril: On ji nemá rád. Teď ještě ne. Jen ho zaujala. Něčím... neví čím a přikládá to tomu, že chodí s Potterem. Jsem teda napjatá, jaké budou tvé reakce k dalším kapitolám. ;o)

11 Klára Klára | E-mail | 28. června 2008 v 17:09 | Reagovat

no tak jo, to bude fajn:-) no zezačátku to bude určitě hoooooodně rozpačitý:-) ale máme toho zase hodně společnýho, tak to snad nebude tak strašný. tak se někdy domluvíme. a od tý povídky nic neočekávej:-) je to moje první:-) ale vyzradim ti hlavní postavu-Ginny. a proč zrovna Ginny? protože si mě na ten nápad přivedla (ač nevědomky)ty!!!:-D no vážně! když sem viděla tvůj obrázek smutné Ginny, tak sem to prostě musela spáchat:-D takže i proto tu povídku v podstatě věnuji tobě, a taky ti patří velký dík, protože už dlouho sem chtěla zkusit něco napsat, takže dík, a je to fakt děs:-D ale nějak se začít musí, že?! no a bude to trvat... no když budu chtít, tak maximálně zejtra,možná i dneska to bude:-) když ne, tak do středy:-) ale momentálně chci, takže to asi bude dneska;-) pak ti to pošlu na e-mail, ale nejdřív musíš ty napsat na můj:-D já tvůj totiž nemám. tak zatim:-*pa

12 Klára Klára | 28. června 2008 v 17:10 | Reagovat

no vidíš, já se taky rozepisuju...:-D

13 helix helix | Web | 28. června 2008 v 19:04 | Reagovat

ahojky,

je to zajímavá kapitola a určitě se těším,jak to bude pokračovat...přelétla jsem pohledem tvé odpovědi na komentáře a přečetla si ajk říkáš,že by to tak Rowlingová nenapsala.....možná by to tak nenapsala,ale originalita se cení ne?:)

Měj se.....budu se těšit na pokráčko nejen téhle kapitoly,ale také na povídku "Než nastane čas",kterou si budu muset přečíst znovu ,aby mi došli detaily....ale bude to stát za to :)doufááám :-D

14 laurelinad laurelinad | Web | 29. června 2008 v 17:49 | Reagovat

Brabi: celkem t šlo, teď to dospávam:-) přece jenom - prázky, chdim spát po půlnoci vstávam v osm:-) bezvadný:-) A už se těšim na další kapitolku:-)

15 Nina Nina | 30. června 2008 v 19:05 | Reagovat

Ahoj Brabikate!

Tak jenom jak jsem zahlédla ten avatar, tak mi bylo jasné, o čem asi ta povídka bude. Draco/Ginny je podle mě úžasný pairing, na kterém se toho dá hoodně vyždímat. Četla jsem spoustu povídek na tohle téma, takže už jsem moc zvědavá na tu tvoji. Četla jsem nějakou povídku o Dracovi a Ginny - myslím, že se to jmenovalo Fire and Ice nebo tak nějak - a to byla taky moc pěkná povídka a zdá se mi téhle trošičku podobná. Myslím tou sázkou Draca, že Ginny dostane. Ale to je určitě jen náhoda. Takže se těším na další pokračování. Zatím je to super!!!

16 Brabikate Brabikate | 1. července 2008 v 18:38 | Reagovat

Promiňte, že jsem teď několik dní nereagovala. Byla jsem v opojení ze začátku prázdnin! :)

Klára: Tak já ti napíšu maila. Už si chci tu tvou povídku přečíst! :)

Měla bys čas někdy během příštího týdne? Pojedu do knihovny pro nějakou tu literaturu na dovolenou... Bez knížky totiž na pláži nevydržím ani minutu! :D

helix: Na tom s tou originalitou asi něco bude...:) Jinak, další kapitola téhle povídky by měla být nejpozději koncem týdne, ale doufám, že se mi to podaří dřív.

laurelinad: S tou půlnocí jsem na tom asi stejně (i když možná chodím spát o něco později), ale vstávat v osm? Během prázdnin?! Abych vstala v devět, tak si musím nastavit dva budíky a stejně vylezu až v deset! :D Já jsem prostě spáč. :D

Nina: No, já jsem pairing Draco/Ginny vlastně začala číst až nedávno. A přečetla jsem celkem asi tři. Ale Fire and Ice neznám, něco mi ten název říká, ale určitě jsem to nečetla.

To je mi líto, jestli tu bylo už něco podobného... plagiátorství, to není nic pro mě. Tak mi při čtení dalších kapitol dej prosím tě vědět, kdyby to vypadalo podobně... snažila bych se to vymyslet nějak jinak.

Děkuju za upozornění. ;)

17 mardom mardom | E-mail | Web | 1. července 2008 v 22:24 | Reagovat

Můžu říct, že to máš hezky rozepsané. Sázka sice není originální, ale zase - když si člověk vezme, jak často se s někým ve škole o něco vsadil, tak se ani nedivím tomu, že se to dá zpracovat na spoustu způsobů. Někdy je fajn, když je originální zápletka (třeba u dvojčat), někdy je skvělé, jak je dané téma zpracováno - a toho se u tebe nebojím. Takže já se těším na další díl a být tebou, tak si nelámu hlavu plagiátorství, budeš to psát ty, takže to bude tvá povídka, i když by byla zápletka podobná.

18 Laurelinad Laurelinad | Web | 2. července 2008 v 17:01 | Reagovat

Brabi: sem dneska vstával v šest- ten budík sem málem rozmlátil, z postele sem vylezl jenom proto, že děsně řval a měl sem chuť ničit:) Plagiátorství se neboj, když se vezme, kolik lidí píše něco o Tomhle tématu, tak to je v podstatě nevyhnutelný...

Těšim se na pokračování.)

19 Brabikate Brabikate | 4. července 2008 v 12:28 | Reagovat

mardom: Hrozně moc jsi mě teď povzbudila! :) A děkuju ti za to!

Laurelinad: Já bych nevylezla ani kvůli tomu budíku. Rozmlátila bych ho a pak zase ležela. :D Dneska mě vzbudil až zvonek v půl desáté. A to jsem se rozčilovala, co ti lidé můžou takhle po ránu chtít! :D

Jsem hrozná, vím to, ale nemůžu si pomoct. :)

20 Laurelinad Laurelinad | Web | 5. července 2008 v 9:04 | Reagovat

Brabi: já kvůli tomu budíku musim vylázt- je mimo dosah mojí postele XD a vždy ho tam dávam já XD. A kdo by se nechtěl prospat?

21 Nina Nina | 12. července 2008 v 19:02 | Reagovat

Vůbec nikdy bych tě nenazvala plagiátorem, tak jsem to vůbec nemyslela. Každý, kdo píše na téma HP z něčeho vychází z něčeho, co je dané a přidávají k tomu své nápady. A často se stává, že je ten nápad podobný nebo se tomu trochu blíží. Ale já vím, že ta tvoje povídka bude o hodně lepší než jsem četla, že to bude něco nového a nebude se to tomu ani za mák podobat, protože vím, že ty máš nápadů plný pytel.

Takže plagiátorství se neboj! Koneckonců Shakespeare byl ve své době taky označován za plagiátora :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama