2. kapitola

2. ledna 2006 v 20:21 | brabikate |  Světlo stínu
Oslava
" Necháme to až na večer. Nebudem mamce teď zbytečně kazit náladu, ne?" mávla nad tím Ginny rukou. Ostatní jí na to velice rádi přikývli. Nikomu se dvakrát nechtělo něco takového oznamovat... Strávili tam spolu celé dopoledne, venku se totiž rozpršelo a nikomu z nich se do těch louží a bláta netoužil jít. Rozebírali tam spolu všechno, co se událo během prázdnin, co se neviděli a podobně. Ginny a Hermionou se kolem šesté někam vypařily a tak s Ron s Harrym osaměli...
" Mě už to tu nahoře nebaví..." zívl Harry, " Pojď se podívat dolů."

Ron se podíval na budík. Ukazoval tři čtvrtě na sedm.
" No tak pojď. Stejně tam asi nikdo nebude..." pokrčil rameny jeho kamarád, při tom ale z neznámých důvodů na Harryho mrkl.
Sešli po schodech dolů do kuchyně. Opravdu to vypadalo, že tam nikdo není... Zrovna když se chystal Rona zeptat, kam to všichni zmizeli, zůstal překvapením stát.
Z všech koutů totiž začali vycházet lidé. Za gaučem se někdo schovával, další za dveřmi, další pod stolem,... ze všech možných i nemožných míst vyskočili lidé. Ale jací lidé!
Byla tam Ginny, Hermiona, paní Weasleyová, Fred, George, Bill, pan Weasley, Fleur, Lupin, Tonksová, Moody,... Prostě všichni! a začali zpívat!

" Hodně štěstí, zdraví,
hodně štěstí, zdraví,
hodně štěstí, milý Harry,
hodně štěstí, zdraví...."

" Všechno nejlepší, Harry!"
" Jo, všechno nejlepší!" přál mu každý z nich. Dokonce dostal i od Ginny před všemi pořádnou pusu, načež si zasloužila uznalý potlesk od Freda a George.
" No konečně někdo normální, Ginny!" pochvaloval si George. Zato pan Weasley propaloval Harryho pohledem... Paní Weasleyová se naopak potěšeně usmívala.
" Máš tu dárky." oznámil mu Ron, " Jo a je tu i něco od Hagrida. Zval jsem ho, ale prý se moc omlouvá, ale nemůže přijet."
Pustil se tedy do rozbalování. Tolik dárků ještě nikdy nedostal! Byl mezi němi i svetr s vyšitými iniciály HP, dále pak krabice plná různých předmětů z Georgova a Fredova krámku, spousty krabic s cukrovím, knížky,... Harry zářil. Rozléval každému ohnivou whisky, kterou také dostal, aby si společně připili.
" Na Harryho!" zvedla svou sklenku do vzduchu Ginny.
" Na Harryho!" opakovali po ní ostatní. Harry se smál. Byl šťastný. Opravdu šťastný. Poprvé od smrti Siriuse a Brumbála se cítil šťastně.
Všichni vypili to, co měli ve sklenicích a paní Weasleyová přinesla dort. Chutnal opravdu výtečně. Dřív než ale mohli začít ochutnávat, Harry musel sfouknout všech sedmnáct svíček. Měl jedno přání. Snad se mu splní...
Oslava už se chýlila ke konci, když se Ron ozval: " Mamko? Harry už půjde."
"Kam by chodil?" nechápala paní Weasleyová.
"K sobě domů." odpověděl její syn.
"K Dursleyům?" podívala se překvapeně na Harryho, "Já myslela, že se ti tam nelíbí…"
"Ne. Teď chci bydlet v domě po Siriusovi." oznámil jí Harry.
"A my," ukázala Ginny na sebe, svého bratra a na Hermionu, "jdeme s ním."
" Tak to teda ne!" zakroutila hlavou rázně paní Weasleyová.
"A proč ne?" řekla vztekle Ginny.
"Harrymu a Hermioně bránit nemůžu, ale vám dvou to výslovně zakazuju! Je to v těchhle časech příliš nebezpečné. Byli by jste tam sami, nikdo by se tam o vás nestaral, vždyť jste ještě děti. A hlavně by tam mohl kdokoliv přijít a něco vám provést. Ne, já vás tam nepustím." ukončila své odůvodnění.
"Jestli jim to nedovolíš, Molly, uděláš velkou chybu." ozval se Lupin. "Chápu, že je pro tebe těžké pustit takhle někam své děti, ale sídlo Blacků je mnohem více zabezpečené než Doupě…"
"No ale-" nevěděla, co říct.
"Jaké ale mami!" vstala z křesla Ginny a začala divoce gestikulovat rukama, "Už nejsme malé děti! Ron už je dospělí a já za pár měsíců taky! Umíme se o sebe postarat a jak Lupin říkal, ten dům je mnohem bezpečnější, než být tady! Nevidím nejmenší důvod proč tam nejít, když mám možnost!"
Paní Weasleyová otevřela pusu jakoby chtěla něco říct, ale hned jí zase zavřela. Všichni je pozorovali a Ginny si to nejspíš uvědomila až teď, tak jen jemně dodala: "Můžu jít s ním?"
Při těch slovech vzala Harryho za ruku.
"Já chci ale jít taky!" rozhořčil se Ron, jakoby se na něj zapomnělo. Oba dva se pozorně dívali své matce do tváře.
Ta si zhluboka povzdychla a nešťastně pokrčila rameny.
"Co s vámi můžu dělat? Kdybych vás nepustila, tak byste mi to vyčítali ještě za sto let. Když vás ale pustím, budu to vyčítat sama sobě..."
"Prosím… maminko…" prosili její děti.
"No tak tedy ano." svolila nakonec, "Můžete jít, ale jen pod podmínkou, že se mi tu budete každý den aspoň na chviličku ukazovat a každou neděli chodit na oběd!"
"Mamíííí!!!" vrhla se jí Ginny kolem krku.
"Jdu si zabalit." oznámila všem Ginny a Zmizela ve schodech, stejně zmiznul i její bratr. Po chvíli se oba dva vrátili s velkými kufry, které vláčeli za sebou. Vyšli spolu před dům, kde se s všemi rozloučili a objali.
"A jak se tam vlastně chcete dostat?" zajímala se paní Weasleyová, pořád jí jaksi nešlo do hlavy, že už se většina z nich umí přemístit…
" Ginny se mě chytne a my se přemístíme." pokrčil rameny Harry.
Ginny se rozhlížela kolem, asi přemýšlela, co má dělat.
"Tak se mě chytni." pobídl jí jemně Harry.
"S radostí!" řekla energicky Ginny, ale jen tak, aby jí slyšel jen on. Popadla ho pevně za ruku.
"Co mám dělat?" špitla.
"Nic, jen se mě drž."
Harry se začal soustředit, jak nejvíc to šlo na onu místnost v Siriusově, nebo teď spíš už Harryho domě a v tu ránu se tam oběvili.
"Teda… tak to bylo…" nemohla najít ta správná slova.
"Divný." dořekl za ní Harry. Sám si moc dobře vzpomínal na jeho první zkušenost z přemisťování…
" Kde je vůbec Hermiona s Ronem? Už by tu měli být, ne?" divila se Ginny.
V tu chvíli se ale začalo ozývat bouchání na vstupní dveře.
"Kdo by to mohl být?" uvažoval si v duchu Harry, "a jak může vědět, že tu někdo vevnitř je?"
Šel ke dveřím, raději si připravil hůlku, ale jakápak byla úleva, když zjistil, že to jsou dva jeho nejlepší přátelé.
"Proč jste se nepřemístili dovnitř?" zajímal se Harry, když se společně s nimi vracel zpátky do obýváku.
"My jsme chtěli," řekla Hermiona a posadila se do jednoho z pohodlných křesel u krbu a ostatní se řídili jejím příkladem, " ale vyneslo nás to jenom před dům…Je to tím kouzlem proti přemístění cizích kouzelníků. Jenom majitele to pustí domů. Jak jsem na to mohla tak lehce zapomenout?"
Na to, že bylo dosud léto, tak byl tento dům nezvykle chladný. Harry proto zatopil v krbu a hodnou chvíli se jen tak dívali poskakujících plamínků ohně a poslouchali praskání dřeva…
"A co tu vlastně budeme dělat?" zvedla hlavu jako první Ginny.
"Harry bude určitě pokračovat v hledání horcruxů, že ano?" ujišťovala se Hermiona.
Harry přikývl. "Přesně to mám v plánu."
"Horcruxů? To je co?" divila se Ginny.
Ron se uchichtnul, ale všichni ostatní po něm hodili opovržlivým pohledem, tak jenom sklonil hlavu s lehce narůžovělýma ušima.
"Horcrux," začala vysvětlovat Hermiona, jakoby četla z knihy, "je část duše. Pomocí černé magie se duše může rozdělit, je k tomu ale za potřebí vražda. Duše se ukryje do nějakého předmětu nebo zvířete, takže člověk vlastně nemůže zemřít. Zemře totiž jen jeho tělo a jen jedna část duše. Zbytek stále ještě žije. A právě díky tomu Voldemort přežil, když chtěl Harryho zabít, zemřelo totiž jen Voldemortovo tělo a část, přesněji jedna sedmina jeho duše."
Ginny se na chvíli zamyslela.
" Takže Harry chce najít ty předměty a zničit je?"
"Jo."potvrdil Ron (jeho uši už měly normální barvu), " A dva už s Brumbálem zničili."
"Fakt?"divila se Ginny.
"No jo."přikývl Harry, "S jedním si mi ale pomohla ty."
Ginny na něj vyvalila oči. "Já? Jak jsem ti-"
"Určitě si pamatuješ na deník Toma Radla." vysvětloval jí Harry, Ginny jen nervózně přikývla.
"To ten deník byl jedním z horcruxů a ty jsi mě k němu přivedla a já ho zničil. A při tom jsem v té době vůbec netušil, že nějaké horcruxy vůbec existují."
Všichni zas obrátili svou pozornost k ohni v krbu. byli už ospalí a chtělo se jim spát, ale zároveň se jim ještě nechtělo vzdalovat se od vyhřátého místa u krbu.
Ron zazíval. "Já huž půjdu spuaaááát. Kam si mám lehnout?"
"Mohli bychom si lehnout jako předloni." navrhl Harry. Tak s tedy všichni sesbírali své kufry a vydali se nahoru do ložnic…
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 janousek janousek | E-mail | 25. dubna 2006 v 21:06 | Reagovat

horcruxy jsou v českém překladu viteáli

2 brabikate brabikate | 26. dubna 2006 v 21:06 | Reagovat

Já vím, já tohle psala ještě před tím, než vyšel český překlad, takže jsem ještě o nějakých viteálech neměla ani tucha. ;o)

3 Tonksová Tonksová | 17. května 2006 v 13:49 | Reagovat

Je to fakt dost dobrý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale ty horcruxy bys už neměla používat!

:-D

4 Borec Borec | 18. května 2006 v 16:40 | Reagovat

Je to fajn, ale používej spíš viteály. Je to lepší

5 brabikate brabikate | 20. května 2006 v 16:20 | Reagovat

No já používám viteály. Když jsem psala tohle, tak jsem netušila, že nějaký viteály jsou. To jsem se dozvěděla až několik měsíců potom - když vyšel originál v češtině...

6 Samy Samy | 8. srpna 2006 v 21:00 | Reagovat

Mě se líbí víc horcrux než viteál. Také jsem zahlédla pravopisnou chybku: Ron už je dospělý. Ale jsem zvědavá, jak se příběh dál rozvine, pokračuji ve čtení :o)

7 Elisabeth Elisabeth | E-mail | Web | 27. června 2007 v 19:41 | Reagovat

super......nic jinýho mě nenapdá

8 Lirael Moság d Clair Lirael Moság d Clair | 31. srpna 2007 v 12:39 | Reagovat

Halo už zničily 3 Prsten, denik,A medailon zmicil R. A. B.

9 plaminek plaminek | 3. ledna 2008 v 22:35 | Reagovat

ten medailon to nemuzes vedet jestli ho znicil treba si ho jen nechal...nebo neco takoviho

10 KarQel KarQel | Web | 5. března 2008 v 14:56 | Reagovat

Medailon tehdy ten Black nezničil,pouze poprosil Kráturu aby ho zničil ale Kráturovi se to nepovedlo...v posledním díle ho zničej/zničily Harry,ron a hermi :) Jinak toe zatim zajímaví :)

11 Zuzana Zuzana | 10. února 2011 v 21:48 | Reagovat

Čudujem sa že Artur dovolil aby Ginny šla bývať k Harrymu :)

12 Slovensko je naj Slovensko je naj | E-mail | 9. prosince 2016 v 13:44 | Reagovat

Prečo to nieje v slovenčine čeština je divná a nedá sa čítať

13 Vzdy mam pravdu Vzdy mam pravdu | E-mail | 9. prosince 2016 v 13:46 | Reagovat

[12]: je to pravda a to som cech

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama